banner208

Bursa'da karısını öldürmüştü! Mahkeme öyle bir ceza verdi ki...

Bursa'da boşanma aşamasındaki eşi A. Y.'yi sokak ortasında tabancayla öldüren M. Y. (36), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

BURSA 29.12.2021, 10:53
Bursa'da karısını öldürmüştü! Mahkeme öyle bir ceza verdi ki...

Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi'nde geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen olayda, özel bir şirkette çalışan A. Y. sabah işe giderken, yolda boşanma aşamasındaki fabrika işçisi eşi M. Y. ile karşılaştı. Çift arasında çıkan tartışmada M. Y., belinden çıkardığı tabancayla A. Y.'ye üç el ateş ederek öldürdü. M. Y.'nin, A. Y.'nin yanına gelip konuştuğu anlar çevredeki güvenlik kameralarına yansımıştı.

Olayın ardından kaçan M. Y. Yıldırım ilçesi Erikli Mahallesi Akpınar Caddesi´nde bir evde saklanmıştı Adrese operasyon düzenleyen polislerin 'teslim ol' çağrısı üzerine M. Y., evin balkonuna çıkıp tabancayı başına dayayarak intihara kalkıştı. Yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla ikan edilip gözaltına alınan M. Y., tutuklandı.

Bursa 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesine açılan davada M. Y., karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmada taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın avukatlarının yanı sıra, öldürülen A. Y.'nin anne ve babası ve Bursa'da bulunan Kadın Platformu üyeleri hazır bulundu. M. Y. ise tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Mahkeme heyetinin son sözünü sorduğu M. Y., kaçarak evlendikleri eşiyle ilk yıllarda hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtip, "A. Y. ile ailesinin oturduğu dairenin üst katına taşındık. O günden sonra anne ve babasının evliliğimize müdahale etmesi sonucu, aramızda sorunlar olmaya başladı. Bir defasında tartışmanın ardından 3 gün eve gelmedim. Döndüğümde A. Y. beni eve almadı. Sorunlarımız devam edince eşim hakkımda uzaklaştırma kararı aldırdı. Çocuğumuzu göremez hale geldim. Olay günü yanında kaldığım annem temizlik yapacaktı. Evde sakladığım tabancamı, annemin bulmaması için yanıma aldım. Daha sonra, A. Y. ile konuşmak için yanına gittim. Kendisine, 'Neden bunu yapıyorsun, çocuğu benden uzaklaştırıyorsun' diye sordum. Bana, 'Sen ne biçim erkeksin' diyerek yüzüme tükürdü. Çocuğumuzu göstermeyeceğini söyledi. Uyarıp, silahımı gösterdim. 'Beni vuramazsın' diyerek yüzüme bir kez daha tükürdü. Bunun üzerine silahımı çıkartıp ateş ettim. Kendime geldiğimde babamın evindeydim. Başımıza böyle bir olay nasıl geldi bilmiyorum. Kötü bir alışkanlığım yoktu. Çok üzgün ve pişmanım. Takdiri mahkemeye bırakıyorum" dedi.

Tarafların avukatlarının savunmasının ardından duruşmada söz alan, öldürülen genç kadının annesi R. Y., sanığın kızını bilerek ve tasarlayarak öldürdüğünü belirtip en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık M. Y.'yi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. M. Y. hakkında indirim uygulanmadı.

saglisolluhaber.com.

Yorumlar (0)
-2
kapalı
Gelişmelerden Haberdar Olun
@