banner208

Orman Fidanlığı'nda katliam iddiası!

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER) tarafından Orman Fidanlığı'nda ağaç katliamı yapıldığı iddia edildi...

ÇEVRE 02.05.2023, 11:32 02.05.2023, 15:24
Orman Fidanlığı'nda katliam iddiası!
banner209

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER) Başkan Yardımcısı Filiz Fatma Özkoç yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Üyelerden gelen ihbarı değerlendirerek gittiğimiz Kütahya yolu üzerindeki Orman Fidanlığında ağaç katliamına şahit olunmuştur. Orhangazi Mahallesi Kütahya yolunda bulunan Orman Fidanlık Müdürlüğünün içinden geçen Porsuk çayı kenarında bulunan Ağaçların ve gençeçik fidanların kesilip yok edildiğine şahit olan Çevre Derneğimiz; yetkililerden bu ağaçların neden/niçin kesildiğinin açıklanmasını beklemektedir. 

ESÇEVDER olarak; Orman Fidanlığının Porsuk çayı kenarlarını süsleyen Ağaçların ve genç olan fidanların ne amaçla kesilerek karbon ayak izinin azaltılması yerine çoğalmasına katkı sağlamasının kime fayda sağlayacağını sorgulamaktayız. Ağaç, su ve çevrenin günümüzde en önde gelen konuların başında yer alması ve iklim krizinin atlatılabilmesi ve karbon ayak izinin azaltılması için imzacı olan hükümetimizin ve yöneticilerimizin bu ağaç katliamından haberleri olup olmadığı konusunda Eskişehir Çevre Derneği olarak merak içindeyiz. 

Ağaçlar insanların yaşaması bakımından birinci derece öneme sahiptir. Ağaçlar insanlara nefes alması için gereken oksijeni üretir. Ayrıca ağaçlar en çok bilinen sera gazı olan karbondioksiti emip, içerisindeki karbonu emdikten sonra kalan oksijeni atmosfere bırakırlar. Bu kadar öneme sahip olan ağaçların kesilmesi Eskişehir Çevre Derneği yönetimini oldukça üzmüş olup, fidan üreten kurum böyle yaparsa diğerleri neler yapmaz diye düşünmektedir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@