banner196

banner208

Eskişehir'den Samsun'a kütüphane götürdüler!

Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü (GTHK), Samsun ili Vezirköprü ilçesindeki Şentepe İlkokulunun kütüphane ve kitap ihtiyacını karşıladı.

banner294
EĞİTİM 21.12.2022, 11:34
Eskişehir'den Samsun'a kütüphane götürdüler!
banner209

Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü (GTHK), şehir içi ve şehir dışı gönüllülük projelerine hız kesmeden devam ediyor. Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü, köyde eğitim görmekte olan öğrencilerin kısıtlı imkanlarını artırabilmek ve onların bilgiye, kitaba erişimini sağlayabilmek için bu sene de kolları sıvayarak işe başladı.

Gönüllü öğrencilerden oluşan ekip bu sene ‘Tozlanmasın Okunsun’ projesi kapsamında Samsun ili Vezirköprü ilçesindeki Şentepe İlkokulunun kütüphane ve kitap ihtiyacını karşıladı. Anadolu Üniversitesinin desteği, köy halkının, öğretmenlerin ve çocukların sıcaklığı ile birlikte okul bahçesinde kütüphane materyalleri birleştirilerek her şeyiyle tam donanımlı bir kütüphane oluşturuldu.

1500 kitaba ilave olarak atölyelerde kulüp üyesi öğrencilerin yaptığı rengarenk ayraçlar ve gezegen tasarımları da kurulan kütüphaneye canlı ve renkli bir hava kattı. Kütüphane kurma aşamasına okulda eğitim görmekte olan minik öğrencilerin de destek verme isteği ortaya renkli anlar çıkardı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@