banner208

ESKİ'den kamuoyunda çıkan haberlere ilişkin açıklama

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sosyal medya ve bazı basın organlarında çıkan asılsız haberler nedeniyle bir açıklama yaptı.

ESKİ'den kamuoyunda çıkan haberlere ilişkin açıklama
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (ESKİ) yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Dün öğleden sonra sosyal medyada, bugün de bazı basın organlarında çıkan asılsız haber ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

Haberde, Odunpazarı Hacı Hafız Sokak'ta bulunan rögar borusunda patlak olduğu bilgisi, gerçeği yansıtmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda, habere konu edilen patlağın, kanalizasyon borusunda değil, bina ile parsel arasında kalan, çamaşır makinesinin bağlı olduğu, aboneye ait pvc hatta meydana geldiği tespit edilmiştir. Kurumumuzun sorumluluğunda bulunan kanalizasyon hatlarında herhangi bir soruna rastlanmamıştır.

Buna karşın, kurumumuz, sorumluluk alanının dışında olmasına rağmen, konuyla ilgili olarak gerekli hassasiyeti göstermiş ve sokaktaki kötü kokunun ortadan kaldırılması için aboneye ait pvc borusundaki tamirat/tadilat işlerini yapmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@