banner208

AK Parti'den billboard sitemi!

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Akşehir'de gerçekleştirilecek Nasreddin Hoca Şenliği ilanlarının billboardlara asılması hakkında açıklama yaptı.

ESKİŞEHİR 20.07.2022, 17:22
AK Parti'den billboard sitemi!
banner209

Zihni Çalışkan, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

"Şehrimizde Sivrihisar Belediyemizin yıllardır uluslararası düzeyde marka haline gelen Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'ni düzenliyor. Sivrihisar Belediyesinin bu etkinliği duyurduğu bir yerde Büyükşehir Belediyesinin billboardlarında ve reklam alanlarında Akşehir Belediyesinin düzenleyeceği Nasreddin Hoca etkinliğinin yer alması şehrimizi, Sivrihisarlılarımızı ve Nasreddin Hoca'yı sevenleri ziyadesiyle üzmüştür. Burada yapılması gereken, velev ki müracaat etseler bile, öncelikle Sivrihisar Belediyesinin etkinliğinin şehirdeki tüm billboardlarda duyurulması Nasreddin Hoca'ya ilişkin ilginin Sivrihisar Belediyesine ve Sivrihisar ilçesine ilişkin katkının öncelikle sağlanmasıdır. Buna rağmen hala ısrarla Konya'dan, Akşehir'den bir talep geliyorsa onun olduğu döneme ilişkin farklı alanlarda billboardların girilmesi belki mümkünken doğrudan algı oluşturacak ve Sivrihisar Belediyesinin yapmış olduğu Nasreddin Hoca etkinliğini etkisizleştirecek bir şekilde billboard kullanımını doğru bulmuyoruz." 

Başkan Çalışkan, billboardları kullanmak için Büyükşehir Belediyesine dilekçeyle müracaat ettiklerine değinerek, "dilekçelerimizle müracaat ettiğimizde AK Parti olarak şehirdeki yapılan yanlışları, eksikleri ve Büyükşehir Belediyesinin özellikle belediye başkanının yapmış olduğu hatalı işlemlere ilişkin talep ettiğimiz billboardları bize vermemesini de manalı buluyoruz. Bize vermedikleri billboardları HDP'ye kullandırıyor olmuş olmalarını da yine manalı buluruz. Kasti bir davranış olarak değerlendiriyoruz. Büyükşehir Belediyesini almış olduğu kararları gözden geçirmeye davet ediyorum. Tüm hemşerilerimiz adına bunu yapıyoruz. Çünkü AK Parti sorunlu bir şekilde davranmak suretiyle kamuoyunu aydınlatmaya billboardları verseler de vermeseler de devam edecek” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@