banner298

banner208

Eskişehir'deki o mecliste yeni başkan belli oldu!

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Meclisi, yapılan genel kurul toplantısında bir araya gelirken yeni dönem başkan ve yönetimi de oylama sonucu belirlendi...

banner294
ESKİŞEHİR 17.12.2022, 14:01
Eskişehir'deki o mecliste yeni başkan belli oldu!
banner209

Tepebaşı Gençlik Meclisi, yapılan genel kurul toplantısında bir araya gelirken yeni dönem başkan ve yönetimi de oylama sonucu belirlendi.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi bünyesinde 2014 yılında kurulan Tepebaşı Gençlik Meclisi, pandemi döneminde verilen aranın ardından yeniden faaliyete geçiyor.

Düzenlenen genel kurul toplantısı Tepebaşı Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Gençlik Meclisi başkanlığına, tek liste ile aday olan Berkem Yıldırım, Denetleme Kurulu Başkanlığını ise Av. Merve Öztuna seçildi.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar ise “Pandemi bizleri çok uzaklaştırdı. Gençlik Meclisimiz için yeniden bir yola çıktık. Sizlerin takdiri ile oluşacak Gençlik Meclisi çok önemli işler yapacaktır. Aydınlık yüz Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde, katılımcı gençlerin söz sahibi olduğu bir Eskişehir’i beraber yaratma umuduyla toplandık. Bu konuda sizlerle olmak, projeler üretmek bizleri heyecanlandırıyor. Ahmet Başkan her zaman ‘Hayat Tepebaşı’nda’ diyor. Kendisi ile birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bu taşın altına elini koyan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Toplantıya katılan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Sayın Nuray Akçasoy da “Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi tam da Başkanımız Ahmet Ataç’ın gönlündeki ‘Hayat Tepebaşı’nda’ dedirten bir yapı oldu. Gençlerin de bu yapının içinde olmasına ihtiyacımız var. Gençler, yaşadığınız çevrenin farkında olun. Ağacının, hayvanlarından, kadınlarının, çocuklarının farkında olun. Bu farkındalık bizlere her zaman kapılar açacak. Farkındalık olmadan yerel yönetimlere katkı sunmanız mümkün değil. Olumsuzlukların da farkında olup sorumluluğunun yerine getirilmesini sağlayacaksınız. Daha konforlu bir kentte yaşamak için gerekenleri birlikte yapacağız. Elimden gelen desteği vereceğime söz veriyor, hepinizi kutluyorum” diye konuştu.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Berkem Yıldırım ise “Öncelikli hedefimiz bu güzel kentin siz düzenleyicileri ile kent vizyonunun daha da geliştirilmesi, gençlerin sorunları ile alakalı projeler geliştirmeyi amaçlıyoruz. Birlikte olalım, düşünelim, tartışalım, kente sağlıklı katkıda bulunalım” dedi.

Toplantı, hep birlikte çektirilen fotoğraf ile son buldu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@