banner208

Kızılay'ın etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Çocuk Şenliği etkinliği ile kutladı.

ESKİŞEHİR 23.04.2022, 18:07
Kızılay'ın etkinliğinde çocuklar doyasıya eğlendi
banner209

Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanlığı,23 Nisan Cumartesi günü Hasırca Gençlik Kampında düzenlediği 2.Geleneksel Hasırca Çocuk Şenliği etkinliğinde çocukları bir araya getirdi. Eskişehir Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ve AKUT Eskişehir ekibi de etkinlikte görev aldı. 

300 çocuğun katıldığı şenlikte, çeşitli oyunlarla keyifli anlar geçiren minikler, dağıtılan balonlar ve ikramlıklarla şarkılara eşlik ettiler. Kızılay Gönüllüleri ile birlikte ip atlayıp, halat çekme yarışı yaptılar. Çuval yarışında eğlenip çeşitli top oyunları ve birbirinden farklı etkinliklerle dolu dolu mutlu bir gün geçirdiler. 

Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy 23 Nisan tarihinin tüm çocuklara bir armağan olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: 

“Hasırca Gençlik kampımızda AKUT ve DAK ekipleri ile Eskişehir de öğrenim gören çocuklarımızla birlikte biz de bayramımızı kutluyoruz. Bu bayramın dünyada da şöyle bir özelliği var; dünyada çocuklara ait olan tek bayram. Biz de bunu Eskişehir’deki kurumlarımız ve Eskişehir Kızılay Ailesi olarak çocuklarımız ile beraber son derece mutlu ve gururlu bir şekilde kutluyoruz" dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@