banner208

Vali Ayyıldız: Anneler toplum hayatının yapı taşlarıdır

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ESKİŞEHİR 07.05.2022, 13:02
Vali Ayyıldız: Anneler toplum hayatının yapı taşlarıdır
banner209

Vali Ayyıldız, mesajında, şu ifadelere yer verdi: 

"Toplumun temel taşı olan aileyi, sevgi ve fedakarlıklarıyla bir arada tutan, karşılıksız emek ve sınırsız sevgiyle yüreklerimizi kuşatan annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; bütün annelerimize en derin selam ve saygılarımı sunuyorum. 

Anneler; fedakârlık, sabır, koruyuculuk, şefkat, sevgi ve merhamet gibi hasletlerin timsali, aile ve toplum hayatının yapı taşlarıdır. Anneler; dünyadaki koşulsuz sevginin kaynağı, hayatı anlamlı kılan en değerli varlığımızdır. Hayatımızın her safhasında annelerimiz bizler için berekettir, duadır ve ilk öğretmenimizdir. 

Peygamber Efendimizin "Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır" hadis-i şerifiyle payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerinde bir kılavuz görevi gören annelerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. 

Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında annelerimizin payı çok büyüktür. “Şehit olursam ağlama anne” diyen evlatlar yetiştiren, vatanı ve millet yolunda şehadete kavuşan evladı için “Vatan Sağ Olsun” diyen tüm anne ve babaların ellerinden öpüyor, hürmetlerimi iletiyorum. 

Anneler günü vesilesiyle, ülkemizin varlığı ve birliği için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizin emaneti annelerimiz başta olmak üzere, hayatlarını ailelerine adayan ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan saygıların en büyüğünü hak eden tüm annelerin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, ahirete irtihal etmiş tüm anneleri rahmetle ve minnetle yâd ediyorum." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
7
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@