banner208

Eskişehir'de haftasonu dopdolu geçecek

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu hafta sonu da tüm hızıyla devam edecek.

banner294
ETKİNLİKLER 08.09.2022, 15:48 08.09.2022, 15:52
Eskişehir'de haftasonu dopdolu geçecek
banner209

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu hafta sonunda dopdolu etkinliklerle sürecek. Sempozyum hafta sonu süresince şehrin farklı noktalarında birbirinden renkli programlar ile devam edecek. 

Yarışmalarda renkli anlar yaşanacak 

Sempozyum etkinlikleri kapsamında vatandaşların yoğun katılım göstermesi beklenen keyifli yarışmalar da düzenlenecek. 10 Eylül tarihinde düzenlenecek Down sendromlu çocuklar yemek yarışması (10.00-12.00) ve yöresel yemek yarışması (13.00-15.00) Vega AVM’de Eskişehirliler ile buluşacak. 

Torna yarışmaları ise 11 Eylül’de 14.00 – 17.00 saatlerinde Eski Eti Fabrikasında gerçekleşecek. 

Müzik ziyafeti devam edecek 

Sempozyum süresince devam eden konser programları bu hafta sonu boyunca da aralıksız sürecek. 10 Eylül’de sevilen sanatçı Eypio (Vega AVM), 11 Eylül’de ise Eskişehir Polifonik Korosu’nun yanı sıra Coşkun Sabah şarkılarını Eskişehirliler için söyleyecek. Sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek tüm konserler, tamamen ücretsiz olacak. 

Sanatseverler sergileri görebilecek 

15. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında açılan sergiler de hafta sonu boyunca sanatseverleri ağırlamaya devam edecek. Veysel Özel Sergisi Atila Özer Karikatürlü Ev’de, Pişmiş Toprak Geçmişten Günümüze Fotoğraf Sergisi, Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sanatçıları Seramik Sergisi, Uluslararası Sanat Çalıştayı Koleksiyon Sergisi ve Uşak Belediyesi Seramik Çalıştayı Sergisi ise Eski Eti Fabrikası’nda sanatseverleri ağırlamaya devam edecek. 

Öte yandan 17 Eylül tarihine kadar el emeği ürünler satış noktaları, çocuk oyun parkı, çocuk atölyeleri, heykel çalışmaları, sanatçı sunumları, sergiler ve konserler ile Eskişehirlilere sanat dolu günler sunulacak. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@