banner208

O sendika Eskişehir'den seslendi: Gerekirse meydanlara ineriz!

Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ yaptığı açıklamada, sendikanın kuruluş hedeflerini açıkladı.

banner294
GÜNDEM 07.09.2022, 11:13
O sendika Eskişehir'den seslendi: Gerekirse meydanlara ineriz!
banner209

Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ, şu ifadelere yer verdi:

'10 BİN ÜYEYE YAKLAŞTI'

"Hürriyetçi Eğitim Sen 13 Aralık 2021 de 20 hür eğitim çalışanı tarafından kuruldu. 4 Ocak 2022 tarihinde faaliyete başladı. 4 ay sonra 15 Mayıs 2022 sendika mutabakatlarında 5 bin üyeyi geçti. Bugün 10 bin üyeye yaklaştı. 72 ilde temsilciliği ve 7 avukatı bulunuyor. Diğer sendikalarla mücadele etmek yerine eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak için mücadele ediyor. Siyasetin tahakkümü altına girmeyen ama siyaset kurumundan talepte bulunan bir sendikayız.

SENDİKANIN TÜZÜĞÜNDE NE VAR?

Eğitim çalışanlarının siyasi görüşü, dini inançları, cinsiyetleri, kimlikleri ile ilgilenmiyoruz. Her renkten eğitim çalışanının üye olabildiği ama kimsenin rengini kaybetmediği bir sendikal yapılanmayı ve eğitim çalışanlarının mesleki dayanışma altında birleştirmeyi hedefliyoruz. Sendika tüzüğümüz 'Hür ve eleştirel düşünceyi özümsemiş ve çok sesliliğe saygıyı garanti altına alan, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür anlayışıyla bağımsız sendikacılık faaliyetleri yapmayı zorunlu ve vazgeçilmez bir ilke kabul eder' diyerek başlıyor.

'SALDIRILARI UMURSAMIYORUZ'

Sendikacılığı sadece sosyal medyadan yazarak değil, kurumlar üzerinde baskı oluşturma, hukuki yolları başvurma, eylem kararı alma ve gerektiğinde meydanlara inmek olarak görüyoruz. ÖMK'nin revize edilmesi için tüm siyasi partilerden randevu talep ettik. Ankara'da eylem yaptık. Kurulduğu günden itibaren diğer sendikaların hedefinde olmasına, her türlü çirkin iftiraya maruz kalmasına rağmen cevap vermiyoruz. Hukuki yollara başvuruyoruz. Hızlı büyümemizin yarattığı endişenin farkındayız. Eğitim Çalışanlarının sorunlarına odaklanıyoruz. Bizi her gün bir siyasi kimliğe dahil etme çabalarını gülerek izliyoruz. Ahlaksızca saldırıları umursamıyoruz. Zamanın bu tür anlayışları yol belirleyenleri vicdanlarda mahkum edeceğine inanıyoruz. Biliyoruz ki Hürriyetçi Eğitim Sen eğitim çalışanlarının ümidi olacaktır."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@