01.11.2023, 16:26

Kim kirletiyor yerel basını?

Yıllardır medya patronlarını baskı altına alanlar, medya çalışanlarını kovduranlar ve dahi, Eskişehir sınırları içerisinde ve yaygın medyada ellerinin uzandığı kim varsa talimat verip aforoz ettikleri gazetecilere iş verilmesini engelleyenler, bugün çıkmışlar “yerel basını kirletiyorlar” diyorlar.

*

Kim kirletiyor yerel basını?

*

O kadar iki yüzlüler ki, yüzüne gülerler, arkandan iş çevirirler…

*

O kadar iktidar sarhoşluğu içerisine girmişler ki; hani bir dairenin tapusu senindir, istediğini kabul eder ağırlarsın, istemediğini kapından içeri sokmazsın ya.

İşte, bahsettiğim güruh, Eskişehir’i tapulu malı olarak görüyor, canının istediğine sultan sofralarını açıyor, canının istemediğine ise Eskişehir’i zindan ediyor.

*

Evet, medya patronları… Medya çalışanları…

Eleştiri yapanlar, Eskişehir’de zindan hayatı yaşarlar!

Bu kadar net.

*

Gazeteciliğin gereği olarak eleştiri yapanlar, doğruyu söyleyenler, Eskişehir’in menfaatleri çerçevesinde iş yapanlar onların deyimiyle yerel basını kirletirler!

Eskişehir’in menfaatleriyle onların menfaatleri çelişiyorsa, Eskişehir’in değil, onların menfaatleri tercih edilmek zorundadır.

Saltanatlarını devam ettirmelerinin yolu budur.

Eskişehir’in menfaatleri yerine onların menfaatlerini tercih etmeyenler, gerçeği söylemek suretiyle yurttaşlarımızın gözünü açanlar, onlara göre bu şehirde yaşamamalılardır ve yerel basını kirletenlerdir.

*

Sahi, yerel basını hakikaten geçmişten bu yana kirletenler kimlerdir?

saglisolluhaber.com

Yorumlar (1)
Gürkan Çelik 4 hafta önce
İşte Eskişehir bu yüzden artık bu düzene son vermelidir.! Eskişehir halkı artık uyandırılmalıdır.!belediyelere siz 2 dönemden fazla verirseniz adamlar şehri böyle tapulu malı zanneder.! Hocaları ne derse onu yazarlar.!
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@