15. Bölge ASKOM toplantısı yapıldı

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde düzenlenen İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu 15. Bölge (ASKOM) Toplantısı, 21 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

SAĞLIK 22.12.2023, 11:48 22.12.2023, 11:54
15. Bölge ASKOM toplantısı yapıldı

Toplantının başkanlığını İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Yaşar BİLDİRİCİ üstlenirken, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik illerinden gelen İl Sağlık Müdürleri, sağlık hizmetleri ve kamu hastaneleri başkanları, diğer sağlık yöneticileri, üniversite ve özel hastanelerin başhekimleri ile diğer sağlık yöneticileri katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eskişehir İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, sağlık hizmetlerindeki güncel gelişmeleri ve bölgesel işbirliğini vurgulayarak, toplantının amacına dikkat çekti. Ardından Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul ÜNKOÇ ve Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat DAMKACI, kendi illeri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantının ilk bölümünde, bölgesel ve il bazında sağlık hizmetleriyle ilgili gelişmeler detaylı bir şekilde ele alındı. İllerdeki hastanelerin ve acil sağlık hizmetlerinin mevcut durumu değerlendirilirken, acil sağlık hizmetlerinin hizmet kalitesini artırmaya yönelik alınan tedbirler detaylı bir şekilde paylaşıldı. 

Toplantıya katılan komisyon üyeleri, kendi illerindeki sağlık sistemlerinin başarı hikayelerini paylaşarak, deneyimlerini diğer illerle paylaşma fırsatı buldular. Bu etkileşimli platformda sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve bölgesel işbirliğinin artırılması adına önemli adımlar atıldı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@