banner196

Hatipoğlu'nun propaganda afişleri neden söküldü?

Nebi Hatipoğlu'nun bazı reklam panolarındaki propaganda afişleri Büyükşehir Belediyesi ekiplerince söküldü. AK Partililer tepki gösterdi. Belediyeden jet açıklama geldi...

SİYASET 14.02.2024, 16:27
Hatipoğlu'nun propaganda afişleri neden söküldü?

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu'nun bazı reklam panolarındaki propaganda afişleri, Büyükşehir Belediyesi ekiplerice söküldü. Sökülme görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasıyla beraber AK Partililerden tepki geldi.

Konuya ilişkin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, afişlerin, Kaymakamlık talimatıyla kaldırıldığına vurgu yapılarak şu ifadelere yer verildi:

"14 Şubat 2024 Çarşamba günü Kütahya Yolu'nda AKP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu'na ait söz konusu reklam içeren afiş, Odunpazarı Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden tarafımıza ulaşan 'Afiş ve Pankartların Kaldırılması' konulu resmi evrak çerçevesinde sökülmüştür. İlgili yazıyı kamuoyunu bilgilendirmek adına paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca her seçim sürecinde olduğu gibi 'mağduru oynayarak' hukuka aykırı seçim propagandası yapmaya çalışan kişi ve partilere yönelik de 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri hakkındaki kanunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: 1 Ocak-29 Şubat 2024 tarihleri arasında siyasi içerikli afişlerin asılması ile ilgili izin yetkisi mülki idare amirine (valilik/kaymakamlık) verilmiş olup belediyemiz izinsiz asılan afişlerin toplatılması için araç ve personel temin etmek yükümlüdür. Mülki amir tarafından alınan karar gereği de şehrimizde belirtilen süre aralığında yalnızca duvar, araç ve seçim ofisi giydirmelerine izin verilmektedir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@