banner208

Öğrenciler ‘Yaz Spor Okulları’nda çok şey öğrendi

Her sene açtığı yaz okullarıyla yüzlerce öğrenciye spor yapma imkânı tanıyan Odunpazarı Belediyesi’nde, 2022 Yaz Spor Okulu çalışmaları sona erdi.

banner294
SPOR 18.08.2022, 14:10
Öğrenciler ‘Yaz Spor Okulları’nda çok şey öğrendi
banner209

Futboldan taekwondoya; voleyboldan basketbola kadar birçok branşta faaliyet gösteren Odunpazarı Belediyesi, Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açtığı ‘Yaz Spor Okulları’ ile öğrencilerin yaz tatillerini spor yaparak geçirmesini sağladı. 2010-2015 doğumlu öğrenciler, yaz tatilleri boyunca Mehmet Terzi Spor Salonu ve Hasan Doğan Spor Tesislerinde antrenmanlarını gerçekleştirdi. 700 öğrencinin eğitim gördüğü Yaz Spor Okulları, düzenlenen törenle sona erdi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yaz spor okulları kapanış törenleri kapsamında Hamamyolu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Kurt ve öğrenciler Hamamyolu’nda birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından da Kocakır Piknik alanında sertifika töreni düzenlendi. Veliler ve Spor Yaz Okulu öğrencilerinin katıldığı sertifika töreninde, öğrencilere sertifikaları takdim edildi. 

“SİZE GÜVENİYORUZ” 

Yaz Spor Okulları ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çocuklara derslerini ihmal etmemelerini ve sporu bırakmamalarını tavsiye etti. Türkiye’nin geleceğinin zeki, çevik ve ahlaklı sporcularla kurtarılabileceğini vurgulayan Başkan Kurt, “İçinizde yarın milli olacak pek çok sporcu var. Buna inanıyorum. Sporu bırakmayın, ama derslerinizi de ihmal etmeyin. Okulda da sporu devam ettirin. Türkiye’nin geleceğini zeki, çevik ve ahlaklı sporcularla kurtarabiliriz. Size güveniyoruz” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@