banner196

banner208

Eskişehir'de tarımsal eğitimlerin başlama tarihi belli oldu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, çiftçi ve kentli üreticilere eğitim verecek...

banner294
TARIM 13.12.2022, 15:10
Eskişehir'de tarımsal eğitimlerin başlama tarihi belli oldu!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi arasında imzalanan “Çiftçi ve Kentli Üreticilere Eğitim” protokolü kapsamında düzenlenecek eğitimler 15 Aralık’ta başlıyor. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığı ile çiftçilere ve üreticilere verdiği desteklerin yanı sıra eğitim çalışmaları da sürüyor.

Bu kapsamda Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçilere ve tarımsal üretime ilgi duyan vatandaşlara, zirai eğitimler aldırılarak eksik olduklarını düşündükleri ya da merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan, “Çiftçi ve Kentli Üreticilere Eğitim” protokolü, geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci ile TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Levent Özbunar tarafından imzalanmıştı.

Protokol kapsamında ilk eğitim 15 Aralık Perşembe günü başlıyor. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da yapılacak “Arıcılık” eğitimi 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Aralık ayının ikinci eğitimi ise 29 Aralık Perşembe günü olacak. “Kooperatifçilik ve Tarımda Örgütlenme” eğitimi yine Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da 14.00-15.00 saatleri arasında yapılacak. Yetkililer, eğitimlerin her ay farklı konularda devam edeceğini ifade ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@