27.08.2021, 16:56

Tepebaşı Belediyesi rahatlattı

Ortalık bir hayli gergin…

Ülkemizin ormanları hala yangın tehdidi altında, diğer yandan korona virüs belasıyla baş etmeye çalışıyoruz, göçmen meselesinde ne yapacağımızı bilmiyoruz, vatandaşın cebinde para yok, politikacılar ise yorulmaksızın birbirlerine çakıyor…

*

Eskişehir aşağı kalır mı?

Sorunumuz çok, tek tek anlatmaya lüzum yok. ‘Bizimkiler’, sorunların üzerine gidip çözme gayreti içerisine girmek yerine birbirlerini suçlamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Dahası, seçimler geliyor; oda seçimleri, genel seçim, yerel seçim, vesaire… Söz konusu seçimlere uzun süre olduğu söylense de belli güç odakları şimdiden belli ‘anlaşmalar-paylaşımlar-ekipleşmeler’ içerisine girmeye başladı. Hatta, şimdiden “safını seç” diyenlerin olduğunu biliyorum!

*

Böylesine bir ortamda nefes aldık…

Ortalık ‘kısa süreliğine de olsa’ biraz yumuşadı…

Gerilim, tartışma, sürtüşme her neyse adı, anlık da olsa kenara bırakıldı…

*

Nasıl mı?

Sanatla, birliktelikle…

*

Şöyle ki…

Biliyorsunuz, Tepebaşı Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği ‘Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’ isimli bir organizasyonu var.

Salgın nedeniyle söz konusu sempozyum yapılamıyor.

Ancak belediye, anlamlı bir programa imza attı, İzmir-Karşıyaka ve Muğla-Bodrum’da iki sanatçının ‘Eskişehir’in toprağını işleyerek’ sanata dönüştürmesini sağladı.

Söz konusu eser, Haziran ayında İzmir’de görücüye çıktı.

*

Bununla beraber Karşıyaka Belediyesi’yle Tepebaşı Belediyesi’nin birlikteliği de bir bakıma somutlaşmış, sıkılaşmış oldu.

Akabinde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay Eskişehir’e geldi, özellikle Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini inceledi.

Ardından Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ithafen şu ifadelere yer verdi: “Tepebaşı’nda duyduklarım ve önceki ziyaretimden de gördüklerimden biliyorum ki, inanılmaz güzel işlere imza atılmış. Hepsi birbirinden özenle işletilen, bir sürü insan odaklı yerel yönetim çalışması var. Bunlar gerçekten olağanüstü, başka yerde pek görmediğim şeyler.”

*

Dışarıdan bakan bir gözün -hele ki o göz işi bilen bir belediye başkanıysa- yaşadığım şehrin belediyesine böyle bir övgü yapıyor olması mutluluk verici.

*

İşte Eskişehir, kısa sürede olsa, Eskişehir’in toprağıyla yapılan eserle ve Karşıyaka Belediyesi ile Tepebaşı Belediyesi’nin birlikteliğini konuştu.

Şöyle bir rahatladık, oh çektik…

*

Sonrasında bildiğiniz Eskişehir işte…

Patırtı, çatırtı…

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@