Şehir’in gençleri Ata’nın huzurunda

Eskişehir Şehir Koleji’nin genç öğrencileri okul yöneticileriyle birlikte Ankara Eğitim ve Kültür gezisi kapsamında Anıtkabir’in ziyaret etti.

YAŞAM 13.04.2023, 18:41
Şehir’in gençleri Ata’nın huzurunda

Eskişehir Şehir Koleji’nin genç öğrencileri okul yöneticileriyle birlikte Ankara Eğitim ve Kültür gezisi kapsamında Anıtkabir’in ziyaret etti.

Öğrenciler, Anıtkabir’i ziyaret ederek yaşanan duygu yüklü anların ardından Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi ve MTA Tabiat Tarihi Müzesi’ni ziyaret ederek heyecan dolu anlar eşliğinde geçmişe yolculuk yaptılar. Tarihi yerinde dinleyerek, hissederek özümseyen, karşılaştığı her yeni bilgiye heyecanla yaklaşan öğrencilerin merak dolu bakışları eşliğinde bilgileri tazelemenin ve başkentin önemli noktalarını ziyaret etmenin gururunu yaşadılar.

İzinden giden bireyler yetiştiriyor olmanın gururuyla Atamızın huzuruna çıkan öğrenciler, bir gün değil her gün Atamızı saygı, minnet ve özlemle andıklarını gösterdiler. Anıtkabir’e adım atmış olmanın duygu yoğunluğuyla Aslanlı Yol’dan geçerek, törenle Atatürk’ün huzuruna çıkan okul yönetimi ve öğrenciler çelenk sundu. Çelenk bırakma töreninin ardından Şehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Baha Bakır, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı ve Atatürk’e hitaben yazdığı metinle duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Öğrencilerin, Atatürk’e ait eşyaları incelemesi ve tarihimize dair bilgiler edinmesinin ardından Anıtkabir ziyareti tamamlandı. Kurucular Gönül Gökmeydan ve Ufuk Hocaoğlu’nın da katıldığı gezi için Baha Bakır, “Atamızın huzuruna çıkmış olmanın duygu yoğunluğunu yaşarken, bir gün değil her gün izinde olmanın, ışığında aydınlanan, geleceği aydınlatacak olan bireyler yetiştiriyor olmanın gururunu bir kez daha derinden hissettik” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@