Anadolu Üniversitesi kuşakları buluşturdu

7'den 77'ye Hatıra Ormanı fidan dikme etkinliği Eskişehir Kanlıpınar Mevkii Hatıra Ormanı’nda gerçekleştirildi...

ÇEVRE 09.05.2023, 18:21
Anadolu Üniversitesi kuşakları buluşturdu

Tazelenme Üniversitesi Anadolu Üniversitesi Kampüsü ve Kuşaklararası Dayanışma Kulübü iş birliği ile düzenlenen 7'den 77'ye Hatıra Ormanı fidan dikme etkinliği Eskişehir Kanlıpınar Mevkii Hatıra Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Tazelenme Üniversitesi Anadolu Kampüsü, Mustafa Kemal İlkokulu ve Kuşaklararası Dayanışma Kulübü öğrencilerinin bir araya geldiği etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Orman Genel Müdürlüğü Eskişehir Bölge Müdürü İsmail Çetin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ethem Esen de katılım gösterdi. Gerçekleşen etkinlikle üç kuşak Anadolu Üniversiteli yeşil bir gelecek için bin adet fidanı toprakla buluşturdu.

Rektör Erdal: “Yeşil geleceğimiz için attığımız her adım mutluluk verici”

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, fidan dikme etkinliğinin kuşaklararasındaki birliktelik için güzel bir örnek olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bugün 7’den 77’ye ağaç dikme etkinliğimizde bir aradayız. Etkinliğimizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Tazelenme Üniversitemizden ilkokul öğrencilerimize kadar geniş bir yelpazede ailemiz mensupları ile birlikte doğamız için harekete geçiyoruz.  Kuşakların bir arada olması ve yeşili koruma bilincinin nesiller boyu devam etmesi için önem taşıyan bu etkinlikte hep birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Diktiğimiz her fidan milletimize, vatanımıza ve yeşil geleceğimize hayırlı olsun.”

Eskişehir Bölge Müdürü Çetin: “Böyle bir etkinliği Anadolu Üniversitesi ile birlikte düzenlemekten memnuniyet duyuyoruz”

Orman Bölge Müdürlüğü olarak Anadolu Üniversitesi ile birlikte etkinlik düzenlemekten memnuniyet duyduklarını belirten Orman Genel Müdürlüğü Eskişehir Bölge Müdürü İsmail Çetin de “Orman Teşkilatı olarak bizler her şeyi fidan dikmek için bir vesile olarak görüyoruz. Bugün Anadolu Üniversitemizin katılımıyla 1 hektarlık alanda yaklaşık bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Dikilen her fidanın tutmasını ve sağlıkla bir ağaca dönüşmesini diliyorum.”

Doç. Dr. Birinci: “Üç kuşak bir aradayız”

Etkinlik hakkında bilgi veren Tazelenme Üniversitesi Anadolu Kampüsü Kurucu Koordinatörü Doç. Dr. Emre Birinci ise şunları aktardı: “Tazelenme Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri olarak fidan dikme etkinliğinde bir araya geldik. 7’den 77’ye hep birlikte hatıra ormanımızı oluşturduk. Kuşaklararası Dayanışma Kulübü olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@