Eskişehir'de bin 835 kilo atık pil toplandı

Odunpazarı Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa olarak düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması sonuçlandı.

ÇEVRE 20.10.2022, 15:49
Eskişehir'de bin 835 kilo atık pil toplandı

Odunpazarı Belediyesi tarafından atık pillerin toplanarak çevreye zararlarının azaltılması, temiz ve yaşanabilir bir çevre oluşturulması için başlatılan ve artık geleneksel hale gelen Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası'nda kazananlar belli oldu. Odunpazarı Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa olarak düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması’na 69 okul katıldı. Atık Pil Toplama Yarışması’nda Şehit Yunus Baykal Ortaokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Zehra Sarar Anaokulu, Plevne Özel İdare Ortaokulu, Osmangazi İlkokulu ve Yunusemre İlkokulu dereceye giren okullar oldu. 

1.835 KG ATIK PİL TOPLANDI 

Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Yetkilileri, Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okulları ziyaret ederek okullara ödüllerini verdi. “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası” kapsamında Odunpazarı Bölgesi’nde faaliyet gösteren toplam 69 okuldan 1.835 kilogram atık pil toplandı. Toplanan bu atık piller, geri kazanımı veya bertarafı için lisanslı tesise gönderildi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@