Eskişehir'de çevreci uygulamalar örnek oluyor

Tepebaşı Belediyesi’nin çevreci uygulamaları örnek olmaya devam ederken öğrencilerin sürdürülebilir çevre konusundaki projelerine de katkı sunuyor...

ÇEVRE 07.03.2023, 16:34
Eskişehir'de çevreci uygulamalar örnek oluyor

Tepebaşı Belediyesi'nin çevre odaklı çalışmaları devam ediyor.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + Okul Eğitimleri akreditasyon çalışmaları kapsamında, ‘Sürdürülebilir çevre atölyelerinin iyi örnek uygulamaları ve uygulamaların yerinde incelemesi’ konulu projeleri için 6’sı öğretmen olmak üzere 30 kişiden oluşan proje ekibi Tepebaşı Belediyesi’nin sürdürülebilir çevre konusundaki iyi uygulamalarını yerinde gördü. Proje ekibi ilk olarak Sukurusu Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti. Proje ekibi, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sukurusu Uygulama Merkezi yetkilileri öğrencilere yapılan çalışmaları uygulamalı olarak gösterirken merak edilen soruları da yanıtladı.

Atık yönetimi konusunda bilgi aldılar

Hoca Ahmed Yesevi Anadolu Lisesi, Şehit Fazıl Yıldırım Anadolu Lisesi, Özel Şehir Koleji, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan proje ekibi daha sonra Tepebaşı Belediyesi’nin kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunan Yeryüzü Ekoloji Okulu’nu ziyaret etti. Proje ekibi burada da Tepebaşı Belediyesi’ne ait atık yönetim çalışmaları ve uygulamaları hakkında bilgi aldı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@