banner298

banner208

Eskişehir'de çiftçi eğitim programı!

Tepebaşı Belediyesi İklim Sözcüleri Hasanbey ve Yukarı Söğütönü Mahallesi’nde üreticiler ile bir araya geldi...

banner294
ÇEVRE 26.11.2022, 14:22
Eskişehir'de çiftçi eğitim programı!
banner209

Tepebaşı Belediyesi tarafından iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmak için yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri bu kez Hasanbey ve Yukarı Söğütönü Mahallesi’nde üreticiler ile bir araya geldi. Toplantıda üreticiler, iklim değişikliğinin tarıma etkileri hakkında bilgiler aldı.

Tepebaşı Belediyesi iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Tepebaşı İklim Sözcüleri programına katılan gönüllüler, Hasanbey ve Yukarı Söğütönü Mahallesi'nde üreticiler ile bir araya geldi. Buluşmada sözcüler, mahalle sakinlerine iklim değişikliği ve tarıma etkileri konusunda bilgiler aktardı. İklim sözcülerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Zevaiddin Özcan, çiftçilere yaptığı sunumunda iklim değişikliğinin tarıma olan etkisi hakkında konuştu. Özcan iklim değişikliğinin tarıma olan etkisi kapsamında meydana gelen sıcak hava dalgaları, orman yangınları, kuraklık, şiddetli ve düzensiz yağışlar, fırtınalar, seller gibi konulara değinirken iklim değişikliğinin önüne geçilmesi ve iklim değişikliğine uyum için toprak hazırlığından hasada kadar alınabilecek önlemler konusunda da üreticileri aydınlattı. Ayrıca sera gazı salımının nasıl azaltılacağı, iklimsel gelişmelere ve yeni tarım uygulamalarına nasıl uyum sağlanacağı konusunda da açıklamalar yapıldı. Tasarruflu su kullanımının özellikleri ve uygulanabilirliği başlıklarının da tartışıldığı toplantıda, üreticiler de merak ettikleri konuları uzmanlarına sorma imkanı buldu.

Eğitimler devam ediyor

Bilgilendirme toplantılarında üreticiler verdikleri bilgilerden dolayı İklim Sözcülerine teşekkür etti. Çiftçi bilgilendirme eğitimlerinin 29 Kasım Salı günü saat 20.00’de Satılmışoğlu Mahallesi (köy kahvesi), 2 Aralık Cuma günü saat 14.00’te ise Kızılinler Mahallesi (köy kahvesi) ile devam edeceği bildirildi.

Eğitimler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3353 numaralı telefondan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@