Eskişehir'deki o tesislere eğitim gezisi

Çocuk Hakları Danışma Kurulu, 15 Mayıs Dünya İklim Günü nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci tesislerini ziyaret etti.

ÇEVRE 16.05.2023, 14:52
Eskişehir'deki o tesislere eğitim gezisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çevreci tesisleri ile doğaya saygılı ve doğayla barışık çalışmalarına devam ederken, eğitim ve farkındalık etkinlikleri ile ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı ile Çocuk Hakları Birimi, 15 Mayıs Dünya İklim Günü kapsamında Çocuk Hakları Danışma Kurulu’nda yer alan çocuklara yönelik ESTRAM, ESKİ İçme Suyu Arıtma Tesisi, Entegre Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesislerine farkındalık gezisi düzenledi.

İklim değişikliğine neden olan insan faaliyetlerine dikkat çekmek ve buna yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 15 Mayıs Dünya İklim Günü’nde gezi düzenlendiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Gezide çocuklara daha yaşanabilir bir dünya için bireysel araçlar yerine toplu taşımanın tercih edilmesi, atıklarımızın kaynağında ayrıştırılması ve suyun bilinçli tüketilmesi gibi önlemler anlatıldı. Ayrıca iklim değişikliğine neden olan faaliyetlerin etkisini azaltmak için Belediyemizin gerçekleştirdiği projeleri gözlemleme fırsatı bularak merak ettikleri sorulara da yanıt buldular.” dediler.   

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@