Gençlik Merkezi sokak hayvanlarının yanında

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı Gençlik Merkezi sokak hayvanlarına yönelik farkındalık çalışması yaptı.

ÇEVRE 19.11.2023, 12:26 20.11.2023, 12:21
Gençlik Merkezi sokak hayvanlarının yanında

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin eğitim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak 2017 yılının Ekim ayında hizmete açtığı Gençlik Merkezi, farkındalık çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ücretsiz olarak verilen kursların yanı sıra gençler farkındalık çalışmalarında da bir araya geliyor.

Açıldığı günden bugüne on binlerce gence dokunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezleri, sunduğu imkanlarla büyük ilgi görüyor. Haller Gençlik Merkezi ve Osmangazi Gençlik Merkezi olarak 2 ayrı noktada hizmet veren birim, gençlerin sosyalleşirken farkındalığını arttırmayı amaçladığı etkinliklerle de gençlerin ilgisini çekiyor. Bu kapsamda son olarak Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) iş birliğiyle düzenlenen ‘Patilere El Uzat’ etkinliğinde gençler kent merkezi dışında kalan sokak hayvanları için besleme çalışması yürüttüler.

Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına yönelik böyle bir etkinlikte imece usulü çalışmaktan büyük keyif aldıklarını ifade eden gençler, Büyükşehir Belediyesi’ne kendilerine tanıdıkları imkanlar için teşekkür ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@