banner208

Açıköğretim Fakültesi'nde boş yok!

Tercih döneminde rekor kıran Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde tüm kontenjanlar doldu...

banner294
EĞİTİM 20.08.2022, 15:33
Açıköğretim Fakültesi'nde boş yok!
banner209

Anadolu Üniversitesi örgün eğitimde olduğu kadar Açıköğretim Sistemiyle açık ve uzaktan öğrenimde de Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından biri olmaya devam ediyor. Tercih döneminde rekor kıran Açıköğretim Sistemi’nde tüm kontenjanlar doldu. Bu kapsamda YKS’de yüksek başarı gösteren Talha Arslan Şahin sözel puan türünde Türkiye 788’incisi olarak Açıköğretim Fakültesi Tarih bölümünü tercih ederken eşit ağırlık puan türünde Türkiye 3638’incisi olan Ayşe Akyel de İşletme Fakültesi İşletme bölümünü tercih etti.

Türkiye 788’incisi Şahin: “AÖF sayesinde ideallerime ulaşmayı hedefliyorum”

Sözel puan türünde Türkiye 788’incisi olan ve Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümünü tercih eden Talha Arslan Şahin, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini başlıca seçme sebebim çocukluğumdan beri ilgi alanım olan tarih bilimine olan merakımı giderebilmek, tarih şuuru ve vatan bilinci gibi değerleri kazanmak ve çevreme aktarabilmek. Ayrıca tarihi anlayıp özümseyerek ve ders çıkararak devletime ve milletime hizmet etmek istiyorum. Örgün eğitim imkânım olmadığı için de AÖF sayesinde ideallerime ulaşmayı hedefliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye 3638’incisi Akyel: Açıköğretim Sisteminin kariyerim için doğru olduğunu düşünüyorum”

Eşit ağırlık türünde Türkiye 3638’inci olan Kardelen Ayşe Akyel ise başarı ve tercihlerine ilişkin şunları söyledi: “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü okumanın kariyerim için daha doğru olacağını düşündüm ve ikinci üniversite tercihimi bu yönde yaptım.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
21
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@