AKUT ekibinden Büyükşehir personeline eğitim

Eskişehir AKUT ekibinden arama kurtarma uzmanları, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi personeline, eğitim verdi...

EĞİTİM 29.03.2023, 16:18
AKUT ekibinden Büyükşehir personeline eğitim

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremler sonrası bölgede arama kurtarma faaliyetlerine katılan Eskişehir AKUT ekibinden arama kurtarma uzmanları, edindikleri bilgiler ve deneyimler ışığında Bilim Deney Merkezi personeline, “Afet Bilinçlendirme ve Güncelleme Eğitimi” verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi açıldığı ilk günden bu yana bilim turlarından faydalanan 7’den 70’e tüm bilim severlere, bünyesinde bulunan deprem simülatörü ve AKUT Arama Kurtarma Derneği’nden alınan güncel bilgilerle “Uygulamalı Deprem Bilinçlendirme Eğitimi” vermeye devam ediyor.

Eğitimlerde deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler, bilim iletişimcileri tarafından ziyaretçilere aktarılıp Bilim Deney Merkezi’nde bulunan deprem simülatöründe etkileşimli ve uygulamalı olarak öğrenilenler pekiştiriliyor.

Bu kapsamda 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bölgede arama kurtarma faaliyetlerine katılan Eskişehir AKUT ekibinden arama kurtarma uzmanları ile seminer birimi, Bilim Deney Merkezi personeline “Afet Bilinçlendirme ve Güncelleme Eğitimi” verdi. Eğitimde AKUT uzmanları teknik bilgilerin yanı sıra afet bölgesinde edindikleri bilgileri ve saha deneyimlerini personelle paylaştılar.

Bilim Deney Merkezi yetkilileri, bilim severlerin yanı sıra personele yönelik farkındalık eğitimlerinin devam edeceğini ifade ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@