Arıköy mezunları diplomalarını Başkan Kurt'tan aldı

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası’nın ile gerçekleştirilen 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi’nde sona gelindi.

EĞİTİM 07.10.2022, 17:21
Arıköy mezunları diplomalarını Başkan Kurt'tan aldı

Türkiye’nin örnek projelerinden olan Arıköy’de 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi sona erdi. Pandemi koşulları nedeniyle 40’ar kişilik 3 grup halinde yapılan eğitimlerde kursiyerler, teorik ve pratik eğitimlerini tamamladı. Eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerler için Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda tören düzenlendi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı törende, kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. 

“ARICILIK YAPACAK YENİ BİREYLER YETİŞTİRMEKTEN MUTLUYUZ” 

Törende konuşan Başkan Kurt, daha önceki dönemlerde verilen arıcılık eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını hatırlattı. Profesyonel olarak arıcılık yapacak yeni bireyler yetiştirmekten duydukları mutluluğu ifade eden Başkan Kurt, arıcılık eğitimini veren hocalara teşekkür etti. Başkan Kurt, “Onlar olmazsa bu eğitimleri vermemiz mümkün değil. Biz onlara sizin adınıza da Eskişehirliler adına da şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni öğrenenlere de hayırlı olsun diyoruz. Artık üretilen bu balların satışını da organize edecek bir yol bulursak çok iyi olur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Başkan Kurt, konuşmaların ardından, 2022 Yılı Arıcılık Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan kursiyerlere, sertifikalarını takdim etti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@