banner208

Doğanın doğal döngüsünü atölyede öğrendiler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosunda, doğadaki ve hayatımızdaki döngüler kavramsal olarak sorgulandı...

EĞİTİM 20.12.2022, 17:42
Doğanın doğal döngüsünü atölyede öğrendiler
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosunda, kış ekinoksuna özel gerçekleştirilen P4C (Çocuklar İçin Felsefe) - Mandala Atölyesinde doğadaki ve hayatımızdaki döngüler kavramsal olarak sorgulandı. 

Kış mevsimine girdiğimiz bu günlerde mevsim döngüsünü, doğanın döngüsünü ve yenilenme sürecini,  bu süreçte insanların doğal akışa etkisini ve müdahalesi Masal Şatosunda düzenlenen P4C (Çocuklar İçin Felsefe) - Mandala Atölyesinde tartışıldı.

Yapılan atölyede çocuklar hem eğlenip öğrenirken konuyla ilgili bilgi veren Masal Şatosu yetkilileri, “Doğanın insana rağmen yenilenme mücadelesini ve bu mücadeleye nasıl yardımcı olacağımızı konuştuk. P4C soruşturmasının ardından döngüsel bir sanat dalı olan mandalayı kağıt üzerinde değil, doğadan topladığımız malzemeler ile yaptık. Döngüsel tasarımlarımızın fotoğraflarını çekip, doğadan aldığımız malzemeleri yine doğaya bırakarak doğa mandalası çalışmalarımızı tamamladık. Doğanın döngüsünü kavradığımız ve ekolojik dengenin korunması için bireysel olarak neler yapabileceğimiz konusunda farkındalık kazandığımız atölyenin ardından başka atölyelerde tekrar bir arada olmak dileğiyle ayrıldık.” dediler.

Masal Şatosu atölyeleri düşündüren ve sorgulayan içerikleri ile çocuklarla buluşmaya devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@