EOSB'den afet farkındalık eğitimi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanlığı tarafından afet farkındalık eğitimi gerçekleştirildi...

EĞİTİM 20.03.2023, 12:59
EOSB'den afet farkındalık eğitimi

Eskişehir OSB İtfaiye Birimi tarafından Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen eğitimlerde öğrencilere deprem, sel ve yangın gibi afetlerde alınacak tedbirlere ilişkin bilgilendirilmelerde bulunuldu.

Ülkemizde yaşanan son deprem felaketlerinden sonra özellikle öğrencilerin bu konulardaki bilinç seviyesini arttırmak amacıyla Eskişehir OSB İtfaiye Birimi tarafından Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine afet farkındalık eğitimi verildi. Eskişehir OSB İtfaiye Yangın Savunma ve Afet Farkındalık Eğitmeni Sinan Altıntaş ve Eskişehir OSB İtfaiye Arama Kurtarma ve Afet Farkındalık Eğitmeni Can Kükrer tarafından verilen eğitimlerde deprem, sel ve yangın felaketleri ile ilgili afet öncesi alınacak tedbirler, afet anında ve sonrasında yaşanacaklar ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler aktarıldı.

3 gün süren eğitimlerde öğrencilere başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış şekilleri uygulamalı olarak öğretildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@