banner208

ESBEM'den önemli bilgilendirme toplantısı

Eskişehir OSB Müdürlüğü ve ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi...

EĞİTİM 24.03.2023, 15:15
ESBEM'den önemli bilgilendirme toplantısı
banner209

Eskişehir OSB Müdürlüğü ve ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle "Sanayide Mesleklerin ve Çalışanların Belgelendirilmesinin Önemi, Şirketlerin Yasal Yükümlükleri ve ESBEM'in Sunduğu Hizmetler" konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi Genel Müdürü Mustafa Özenç, ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi Direktörü Aytekin Sayal yanı sıra Eskişehir OSB’de faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda MYK onaylı mesleki yeterlilik belgesinin sağladığı faydalar, ustalık belgesi ile MYK belgesi arasındaki farklar, MYK sınav mevzuatı hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Toplantının açılışında konuşan ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi Direktörü Aytekin Sayal, merkez olarak her zaman Eskişehir sanayisinin hizmetinde olduklarını ifade ederek, “ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi 2021 tarihinde 4 ana sektör 12 dal ve 26 belgelendirme biriminde hizmet vermeye başladı.  Sizlere hizmet amacıyla kurduğumuz şirketimiz kısa sürede büyük gelişme gösterdi. ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi 2023 yılı itibariyle sanayimizin mesleki yeterlilik belgesi ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamaya devam etmektedir. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda; 2021 yılında 433 adayımız, 2022 yılında 750 adayımız ve 2023 yılında ise şu ana kadar 350 adayımız belgelendirilmiştir. Her geçen yıl artan bu sayılar ESBEM’in gelişiminin en büyük örneklerinden birisidir. ESBEM, Eskişehir sanayisine olduğu kadar civar il ve ilçelerimizdeki sanayi kuruluşlarına da başarıyla hizmet vermektedir. Bundan sonraki süreçte siz değerli sanayicilerimizin desteği ile gelişmeye ve sanayicilerimizin taleplerini karşılamaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum” dedi.

Konuşmanın ardından ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi Direktörü Aytekin Sayal, MYK onaylı mesleki yeterlilik belgesinin firmalara sağladığı avantajlar, ustalık belgesi ile MYK belgesi arasındaki farklar, MYK sınav mevzuatı hakkında katılımcılara bir sunum yaparak, katılımcıların sorularını yanıtladı. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@