banner208

Eskişehir'de 170 yabancı uyruklu o toplantıda buluştu!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, 18 ülkeden 170 yabancı uyruklu öğrenci ile buluştu...

banner294
EĞİTİM 11.11.2022, 17:15
Eskişehir'de 170 yabancı uyruklu o toplantıda buluştu!
banner209

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından, merkezde 2022-2023 akademik yılında Türkçe hazırlık eğitimine başlayan 18 ülkeden 170 yabancı uyruklu öğrenci için tanışma kahvaltısı düzenlendi.

Kahvaltı ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Erdağ, Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman, Prof. Dr. Hakan Demiral, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Emine Gümüşsoy ve Doç. Dr. Oytun Meçik’in de katılımları ile ESOGÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Oktay Berber’in ev sahipliğinde düzenlendi. TÖMER Yönetimi, TÖMER akademik ve idari personeli, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı temsilcisinin de iştirak ettiği kahvaltı sonunda, Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak’a TÖMER’in Türkiye Burslusu öğrencilerinden Libya uyruklu Mohammed Hasan ile Ukrayna uyruklu Nadzhie Mustafaeva tarafından çiçek takdim edildi. Program TÖMER öğrencilerinin milli danslarını sergilediği gösteri ile sona erdi.  

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@