banner208

Eskişehir'de Dünya Matematik Günü kutlanacak

Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi, Dünya Matematik Günü dolayısıyla 3 gün sürecek etkinlikler düzenleyecek...

banner294
EĞİTİM 10.03.2023, 12:48
Eskişehir'de Dünya Matematik Günü kutlanacak
banner209

Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi, Dünya Matematik Günü dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikler ile 7’den 70’e herkesin 3 gün boyunca matematiğin eğlenceli halini keşfetmesini sağlayacak.

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi, Dünya Matematik Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

UNESCO tarafından Dünya Matematik Günü olarak ilan edilen gün kapsamında 14, 15 ve 16 Mart tarihlerinde, Matematik Evi tarafından matematiğin alışılmamış yönleri keşfedilecek. Öğrencilerin yanı sıra matematiğe ilgi ve merak duyan tüm vatandaşların davet edildiği Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında her gün Pi sayısı, donguri – braille, origami, Pisagor teoremi ve oyun etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca 14 Mart Salı günü düğümler ve puzzle, 15 Mart Çarşamba günü düzlem kaplama ve sayılar, 16 Mart Perşembe günü problemler ve sözsüz ispatlar etkinlikleri katılımcılar ile buluşacak. Katılımın ücretsiz olacağı Dünya Matematik Günü etkinlikleri 14-16 Mart tarihlerinde ve 10.00-17.00 saatleri arasında 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de matematik bilgi seviyesi gözetmeksizin her vatandaşın etkinliğe katılabileceğini belirterek tüm kent sakinlerini programa davet etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@