Eskişehir Kent Konseyi'nden depremzedeler için önemli uygulama

Eskişehir Kent Konseyi'nin depremzedeler için başlattığı “Depremden Etkilenen Çocuklar ve Aileler İçin Psikolojik Destek Atölyeleri”nden 250 aile faydalandı...

EĞİTİM 15.04.2023, 13:44
Eskişehir Kent Konseyi'nden depremzedeler için önemli uygulama

Ülkemizi sarsan deprem felaketinin ardından “Milletçe Dayanışma İçinde Yaralarımızı Saracağız” sloganı ile çalışmalar yapan Eskişehir Kent Konseyinin deprem bölgesinden şehrimize misafir olarak gelen ve yerleşen vatandaşlarımız için Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubesi paydaşlığında başlattığı “Depremden Etkilenen Çocuklar ve Aileler İçin Psikolojik Destek Atölyeleri” nden yaklaşık 250 aile faydalandı.

Eskişehir Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinden gelen ailelerin talepleri doğrultusunda Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubesinin gönüllü psikologları ve psikolojik danışmanları eşliğinde atölyeler yapıldığı bildirildi. Eskişehir Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan atölyeler hakkında detayların verildiği açıklamada şöyle denildi:

“Yaşadığımız deprem felaketinin ardından önceliğimiz kıymetli çocuklarımız olmak üzere ilimize gelen yetişkinlerimizin acil ihtiyaçlarından olan psikolojik destek imkânını Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubemizin paydaşlığında konsey binamızda yapılan atölyeler ile sağlamaya, ailelerimize yardımcı olmaya çalıştık. Gönüllü psikologlarımız, psikolojik danışmanlarımız eşliğinde sürdürdüğümüz çocuk oyun atölyelerimiz, zorlu yaşam koşullarında ebeveyn olmak, yetişkin atölyeleri, ebeveyn bilgilendirme ve ihtiyaç belirleme atölyeleri şehrimize gelen ailelerimiz tarafından ilgi ile takip edildi.”

Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubesinden yapılan açıklamada da “Konuya tüm hassasiyetiyle yaklaşarak gönüllü psikologlar ile depremden etkilenen yaklaşık 250 ailenin buluşmasını sağlayan Eskişehir Kent Konseyi’ne teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Depremden etkilenerek şehrimize gelen ve atölyelere katılan aileler de zor günlerinde yanlarında oldukları için Eskişehir Kent Konseyi ve Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubesine teşekkür ettiler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@