banner208

Eskişehirli ve Mersinli çocuklar el ele!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi, Eskişehirli ve Mersinli çocukları çeşitli atölyelerde bir araya getirdi...

banner294
EĞİTİM 21.11.2022, 14:59
Eskişehirli ve Mersinli çocuklar el ele!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen Bilimle Mesafeler Engel Değil etkinliğinde Eskişehirli ve Mersinli çocuklar bir araya gelerek çeşitli atölyeler gerçekleştirdiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Tarsus’tan gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi öğrencileri ve öğretmenleri, Eskişehirli çocuklarla Bilim Deney Merkezi’nde bir araya geldiler. Birlikte Robotik Kodlama Atölyesi, 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi ve Ahşap Atölyesi gerçekleştiren çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar. 3 gün süren atölyeler sonrasında şehri de beraber gezen çocuklar, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, müzeleri gezerek Porsuk Çayı üzerinde bot turu gerçekleştirdiler.

Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi atölye yürütücüleri “Eskişehir gerçekten çocukların hayallerini süsleyen bir kent. Burada hayata geçirilen projeleri çocuklarımızla birlikte yakından görmekten büyük mutluluk duyduk. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi çocuklar için büyük bir şans. Bizler de Mersin’de gerçekleştirdiğimiz atölyeleri burada Eskişehirli çocuklarla birlikte uygulamak istedik. Ev sahipliği dolayısıyla Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@