ESO Akademi fark yaratıyor! Meslek liseli kızlara önemli eğitim

Eskişehir Sanayi Odası ve Festo iş birliğinde hayata geçirilen “Meslek Liseli Kızlar” projesi kapsamında endüstriyel otomasyon eğitimleri ESO Akademi’de gerçekleştirildi.

EĞİTİM 04.12.2022, 16:15
ESO Akademi fark yaratıyor! Meslek liseli kızlara önemli eğitim

Eskişehir Sanayi Odası ve Festo iş birliğinde hayata geçirilen “Meslek Liseli Kızlar Projesi" kapsamında endüstriyel otomasyon eğitimleri ESO Akademi’de gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, "İlk etapta mesleki lisesi mezunu olan 22 genç kızımızın mesleki yeterliliklerinin artırılması amacıyla eğitimleri başarı ile tamamladık. ESO Akademi'de verilen eğitimler sonunda gençlerimizin istihdam edilebilirlikleri üst düzeye taşındı ve kendilerine önü açık bir kariyer yolu sağlanmış olduk. Daha güçlü üretim için mesleki eğitimli genç kızlarımıza güveniyoruz" dedi.

Bu projenin büyüyerek devam edeceğini belirten Kesikbaş, "Hedefimiz bunu Eskişehir çapında genişletmek ve özellikle meslek liselerinde ve meslek yüksek okullarında eğitim gören genç kızlarımıza donanım kazandırarak sanayi sektöründe çalışmalarına fırsat yaratmak. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah çok kısa bir sürede bu projemizi büyüteceğiz. Fırsat ve cinsiyet eşitliği açısından bu konuya çok önem veriyoruz" diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@