ESTÜ, Havacılık Eğitim Fuarı'nda yerini aldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık Uzay Bilimleri Fakültesi, IFTE Havacılık Eğitim Fuarı 2023'e katıldı...

EĞİTİM 06.06.2023, 14:48
ESTÜ, Havacılık Eğitim Fuarı'nda yerini aldı

Havacılık eğitim sektörünün buluşma noktası olan IFTE Havacılık Eğitim Fuarı 2023 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 2- 4 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlendi. Fuar, sektör profesyonelleri, havacılık meraklıları ve yenilikçi teknolojilere ilgi duyanları buluşturdu.

Türkiye'nin ilk ve tek kamu kaynakları ile ücretsiz pilotaj eğitimi veren Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık Uzay Bilimleri Fakültesi de fuarda yerini aldı.  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Selahattin ATEŞ ve Öğretmen Pilot Erdoğan BÖCÜ ESTÜ standında ziyaretçilerle bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Yoğun ilgi gören ESTÜ standını, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Murat TOPÇU,  Özyeğin Üniversitesi Havacılık Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Havacılık Yönetimi Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hatice KÜÇÜKÖNAL, Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Başkanı Doğan YİĞİT, Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED) Başkanı Ömür CANİNSAN ve Başkan Yardımcısı Mehmet Murat BAŞTÜRK ile Airport Haber Yazarı Murat HERDEM de ziyaret etti.

Pilot, kabin memuru, teknisyen ve yer hizmetleri personeli ihtiyacını gidermek isteyen havacılık şirketleri, sektöre insan kaynağı yetiştiren eğitim kurumlarının bir araya geldiği IFTE Havacılık Eğitim Fuarı 2023’de deneyim ve bilgi paylaşımı sağlandı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@