Genç kiracılar hukuki haklarını öğrendiler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Barosu, “Genç Kiracıların Hakları Atölyesi”ni Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

EĞİTİM 16.10.2022, 17:03
Genç kiracılar hukuki haklarını öğrendiler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Barosu işbirliğiyle düzenlenen, “Genç Kiracıların Hakları Atölyesi” Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gençler, ev kiralama başta olmak üzere bu konuda merak ettikleri soruları hukukçulara yöneltme fırsatı buldular.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik atölye, söyleşi başta olmak üzere eğitsel, sosyal ve kültürel çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda Eskişehir Barosu işbirliğiyle düzenlenen “Genç Kiracıların Hakları Atölyesi” Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Eskişehir Barosu adına Av. Nilseli Baran Sertkaya ve Av. Selin Özdemir tarafından gerçekleştirilen atölyede, gençlere başta kira artışları sonucunda artan mağduriyetlere karşı yapılması gerekenler olmak üzere, “Kira sözleşmesi doldurulurken nelere dikkat edilmeli? Kira sözleşmesi nasıl doldurulur? Kira artışı hangi oranda yapılır? Hukuki haklarımızı biliyor muyuz?” gibi çok sayıda soruya cevaplar arandı.

Atölyede gençler ev kiralama sırasında yaşadıklarından örnekler vererek hukukçulara merak ettikleri soruları sorma imkanı da buldu.

Atölyenin kendileri için çok faydalı olduğunu belirten gençler, “Üniversiteli genç kiracılar olarak bilmediğimiz birçok konuda bilgi sahibi olduk. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve hukuki haklarımızı bize aktaran Eskişehir Barosu’na çok teşekkür ederiz” dediler.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, düzenlenen etkinliklerle her alanda gençlerle bir arada olmaya devam edeceklerini belirttiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@