Gençlik merkezleri her yıl 40 bine yakın genci ağırlıyor

Tepebaşı Belediyesi’nin gençlerin hizmetine sunduğu Gençlik Merkezleri, kentteki üç farklı noktada hizmet veriyor.

EĞİTİM 27.09.2022, 16:46
Gençlik merkezleri her yıl 40 bine yakın genci ağırlıyor

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri 11 yılı aşkın süredir, sağladığı olanaklar ile kentteki gençlerin gözdesi olmaya devam ediyor. 

Düzenlenen etkinlikler ile gençlerin verimli şekilde vakit geçirmesine destek olurken, eğitim çalışmaları ile de gelişimlerine katkı sunan Gençlik Merkezleri, kentin üç farklı noktasında hizmet veriyor. Her yıl 40 bine yakın genci ağırlayan 19 Mayıs, 29 Ekim ve 2 Eylül Gençlik Merkezleri, gençlerin kentteki en sevdiği mekanların da başında geliyor. 

Öte yandan üniversite öğrenimi için Eskişehir’e gelen öğrenciler de Gençlik Merkezleri’nden hemen her konuda bilgi ve destek alabiliyor. Belediye yetkilileri, Gençlik Merkezleri’nin kentteki gençlere hizmet amacı ile faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, öğrencilerin de yardıma ihtiyaç duydukları konularda merkezlere başvuruda bulunabileceklerini ifade ediyor. 

Faaliyete başladığı andan itibaren şehirdeki gençlere birçok olanak sağlayan Gençlik Merkezlerinden yılda 40 bin genç faydalanıyor. Gençlik Merkezleri, her yıl bahar, yaz ve güz dönemlerinde 17-35 yaş arasındaki gençler için üç merkezde de eğitim programları hazırlıyor. Yabancı dil, kişisel gelişim, dans, spor gibi birçok alanda verilen eğitimlerin yüzde 90’ı gönüllü eğitmenler tarafından destekleniyor. 

Gençlik Merkezleri tarafından sabahları okula giden gençlere çorba ikram edilirken, kış aylarında ise ‘Gel Beraber Olsun’ sloganıyla ücretsiz akşam yemeği sunuluyor. Belirli bir program dâhilinde gençler, Gençlik Merkezlerindeki çamaşır makinelerinden randevu alarak ücretsiz faydalanabiliyor. Psikolojik destek, ders çalışmak için kütüphane ve çalışma salonları, bilgisayar ve internet kullanımı, sosyal ve kültürel etkinlikler de gençlere sunulan hizmetler arasında yer alıyor. 

2 Eylül Gençlik Merkezi Sütlüce Mahallesi İstiklal Caddesi No: 148 adresinde, 29 Ekim Gençlik Merkezi Yenibağlar Mahallesi Akıcı Sokak No: 54 adresinde ve 19 Mayıs Gençlik Merkezi de Yenibağlar Mahallesi Yılmaz Büyükerşen Bulvarı No: 144 adresinde hizmet veriyor. Düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerden haberdar olmak isteyen gençler, sosyal medya hesaplarından @esktgm kullanıcı adı ile Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’ni takip edebiliyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@