banner196

banner208

IODL 2022, Anadolu Üniversitesi'nde tamamlandı

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi’nde yapıldı.

banner294
EĞİTİM 02.10.2022, 18:33
IODL 2022, Anadolu Üniversitesi'nde tamamlandı
banner209

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen ve açık ve uzaktan öğrenme alanının dünyadaki önde gelen konferanslarından biri olan 5. Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı (International Open & Distance Learning Conference – IODL 2022) 28-30 Eylül tarihleri arasında Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi’nde yapıldı.

Açıköğretim Sistemi’nin kuruluşunun 40. Yılı etkinlikleri kapsamında “Disruptive Change (Eğitimde Yıkıcı Değişim)” temasıyla düzenlenen IODL 2022’de açık ve uzaktan öğrenme alanının dünya çapında tanınmış isimleri olan Prof. Ojat Darojat, Prof. Mark Brown, Prof. Asha Singh Kanwar, Prof. Olaf Zawacki-Richter, Prof. Som Naidu ve Prof. Chih-Hsiung Tu davetli konuşmacı olarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Hibrit olarak gerçekleştirilen konferansa 20 ülkeden 300’den fazla kişi katıldı. Etkinlikte çevrimiçi ve yüz yüze olmak üzere toplam 223 bildiri, 7 panel, 3 sponsor sunumu ve 2 workshop yer aldı. Etkinlik alanında Üniversitemiz ve Açıköğretim Sistemi’ne ait stantların yanı sıra eğitim teknolojileri alanında çalışan firmalar da stant açarak ürünlerini tanıttı. Oturumların tamamlanmasıyla gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından katılımcılar için 1 Ekim Cumartesi günü Eskişehir şehir merkezinin tarihi ve turistik mekânlarını içeren bir sosyal program düzenlendi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@