Odunpazarı Belediye Tiyatrosu seçmeleri için son tarih 13 Ekim!

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Seçmeleri için ön kayıtlar 13 Ekim’de sona erecek.

EĞİTİM 07.10.2022, 13:31
Odunpazarı Belediye Tiyatrosu seçmeleri için son tarih 13 Ekim!

Aldığı ödüller ve katıldığı festivallerle adından sıkça söz ettiren Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, çalışmalarını sürdürüyor. Yıl boyunca tiyatro gösterileri düzenleyen Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, aynı zamanda da tiyatro eğitimlerine devam ediyor. Odunpazarı Belediye Tiyatrosu eğitim programına başvurmak isteyen adaylar için ön kayıtlar, 13 Ekim 2022 Perşembe günü sona erecek. 

Odunpazarı Belediyesi Tiyatrosu bünyesinde verilen 2 yıllık eğitim programına başvurmak isteyen adaylar için ön kayıtlar başladı. 2 yıllık eğitim sürecinde; Sahne ve Oyunculuk Dersleri, Oyunculuk Biçemleri, Geleneksel Türk Tiyatrosu, Çocuk Tiyatrosu, Ses ve Konuşma, Şan, Dans, Dekor Tasarım, Kostüm Tasarım, Doğaçlama gibi uygulama derslerinin yanı sıra, Yönetmenlik, Dünya Tiyatro Tarihi, Türk Tiyatro Tarihi, Oyun Yazarlığı ve Dramaturgi gibi kuramsal dersler de veriliyor. Ayrıca eğitim süreci boyunca, çeşitli branşlarda atölye çalışmaları düzenleniyor. 

13 Ekim 2022 Perşembe gününe kadar devam edecek ön kayıtlardan sonra Genel Kültür, Sahne, Dans ve Şan sınavından oluşan 4 aşamalı Özel Yetenek Sınavı yapılarak, yeni eğitim-öğretim dönemi öğrencileri belirlenecek. Sınav; 15-16 Ekim 2022 tarihinde saat: 10:00 ‘da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

ONLINE BAŞVURU 

Odunpazarı Belediyesi, tiyatro seçmelerine katılmak isteyen 18-30 yaş aralığında en az lise mezunu olan adaylar www.odunpazari.bel.tr/guncel/duyurular/tiyatro-sinav-bilgilendirme-rehberi adresinden başvuru yapabilecekler. 

Yetkililer Özel Yetenek Sınavı’na girecek adayların 2 adet fotoğraf, ikametgâh ilmühaberi belgesi, sabıka kaydı belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma ya da öğrenim belgesi getirmelerinin zorunlu olduğunu belirtti. Belgelerin sınav günü elden teslim alınacağını kaydeden yetkililer, sınava girecek olan adayların bütün aşamalarda eşofman ve spor ayakkabı giymesi gerektiğinin altını çizdi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@