banner208

Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi başvuruları açıldı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Üreten Şehirler Programı kapsamında finanse edilen Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi projesi faaliyetlerine başladı.

EĞİTİM 29.07.2022, 15:04
Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi başvuruları açıldı
banner209

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Üreten Şehirler Programı kapsamında finanse edilen ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile Anadolu Üniversitesi yürütücülüğünde, Games United ve Eskişehir Ticaret Odası ortaklığında yürütülen Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi projesi faaliyetlerine başladı. 

Oyun ve animasyon alanlarında, eğitim/mentorluk/danışmanlık hizmetleri ve teknik altyapının kullanımını içeren uygulamalı faaliyetlerin bir arada yürütüldüğü bir önkuluçka/kuluçka modelini işletmeyi amaçlayan Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi başvuruları açıldı. Bu kapsamda katılımcılara eğitim ve mentorlukların yanı sıra oyun temalı etkinlik ve yarışmalara katılma, girişimcilik konusunda destek alma, yatırımcılarla görüşme imkânı, sektör firmaları ile buluşma ve diğer pek çok konuda olanaklar sunuluyor. Merkezin amacı, oyun/animasyon alanlarında yetenek ve potansiyele sahip katılımcıların alana ilişkin temel teori ve uygulama bilgisinin geliştirilip bireysel ve takımlar halinde üretime geçebilecekleri bir platform sunmak. Nihai hedefi ticarileştirme ve katma değeri yüksek ekonomik çıktılar elde etmek olan bu yolculuğun ilk adımı olacak Merkez’de katılımcılara yol haritaları çizilecek, katılımcılar girişimci, buluşçu gibi farklı rollerle ekosisteme katılacaklar. 

Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi isimli yapının hedef kitlesi gençler, öğrenciler, akademisyenler, freelance çalışanlar, oyun ve animasyon şirketleri ve yatırımcı gruplar olarak belirlendi. 

Başvuru yapmak için http://ana.do/3MF adresini ziyaret edebilir, sorularınız için ARİNKOM TTO ile iletişime geçebilirsiniz. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@