banner208

TÜBA TEKNOFEST'ten Anadolu Üniversitesi'ne önemli ödül!

TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri sahiplerini buldu... Anadolu Üniversitesi öğrencisi Dr. Ufuk Tuğtekin de ödüle layık görüldü... İşte detay...

banner294
EĞİTİM 28.08.2022, 15:25
TÜBA TEKNOFEST'ten Anadolu Üniversitesi'ne önemli ödül!
banner209

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) TEKNOFEST Ödül Komitesi tarafından değerlendirilen ve özgün tematik konulara yönelik Türkiye’de üretilmiş doktora tezlerine verilen TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri sahiplerini buldu.

Doktora Bilim Ödülleri’ne TÜBA TEKNOFEST'in öncelikli alanları arasında sayılan; Teknoloji ve Tasarım, Eğitim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Sağlık, Tarım ve Ekoloji Teknolojileri, Biyoteknoloji, Kalkınma Politikaları, Eğitim Yaklaşımları, Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Politikaları konularında son üç yıl içinde tamamlanan ve savunulan doktora tez sahipleri başvurdu. Ödüle ilişkin olarak tezin içerik yönünden kalitesi, tezden üretilmiş yayın ve tez sahibinin yayın nicelik ve nitelikleri ile tezin sanayi, teknoloji ve verimliliğe yönelik patent veya ürüne dönüşme katkısı gibi özel belirlenmiş kriterler aracılığıyla son derece detaylı bir değerlendirme süreci yaşandı.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi Dr. Ufuk Tuğtekin birinci oldu

TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri’nde Üniversitemiz öğrencisi Dr. Ufuk Tuğtekin, Sosyal ve Beşerî Bilimler alanında; Anadolu Üniversitesi’ndeki “Çoklu Ortamla Öğrenmede Konu Dışı İşlemleri Azaltma İlkelerinin Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Ortamlarında Bilişsel Yük ve Başarıya Etkisi” teziyle birinci oldu ve Üniversitemizi gururlandırdı.

Ödüller sahiplerine 30 Ağustos - 4 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan TEKNOFEST Karadeniz'de törenle verilecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@