banner208

TÜBİTAK projesi Bilim Deney Merkezi'nde gerçekleştiriliyor

“Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II” projesinin eğitimleri Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde gerçekleştirildi.

banner294
EĞİTİM 25.08.2022, 14:44
TÜBİTAK projesi Bilim Deney Merkezi'nde gerçekleştiriliyor
banner209

ESOGÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı kapsamında, “Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Tasarım Temelli Doğal Afet Eğitimi Uygulamaları-II” projesi devam ediyor. 

Farklı illerden projeye katılan 24 sınıf öğretmeni, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi'nde bulunan proje konusu ile bağlantılı olan doğa olayları temalı deney aletleri ile doğal afetlere yönelik alınması gereken önlemleri uygulamalı olarak deneyimlediler. 

Öğretmenler de su kirliliği ve küresel iklim değişikliğine yönelik farkındalık oluşturmak, çevreye olan davranışları ve sorumlulukları sorgulatmak amaçlı 5E modeli ile temellendirilmiş STEM etkinliği ile kendi ürünlerini tasarlayarak, Sabancı Uzay Evi’nde gösteri izleyerek eğitimi tamamladılar. 

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Ahmet Oğuz Akçay ev sahipliği nedeniyle, katılımcı öğretmenler ise öğrenmeyi eğlenceli, dinamik ve kalıcı hale getiren etkinlikler için Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkililerine teşekkür ettiler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@