Üç üniversitenin rektöründen önemli çağrı!

Üç üniversitenin rektörü bir araya geldi, üniversite tercihlerini yapacak öğrencilere "Eskişehir'i tercih edin" çağrısı yaptı.

EĞİTİM 26.07.2023, 12:44
Üç üniversitenin rektöründen önemli çağrı!

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesinin girişimleriyle hayata geçirilen ve üç üniversiteyi tek bir çevrim içi platformda buluşturan “Tercihim Eskişehir” bu yıl da üniversite adayı öğrencilere yol gösteriyor. “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri” araştırmasında bu yılda ilk sırada yer alan Türkiye’nin öğrencisiyle en mutlu kenti Eskişehir’in üç üniversitesi, yaşamın her alanında olduğu gibi öğrenci adaylarının doğru meslek seçiminde bulunmaları için de “Tercihim Eskişehir” platformu ile öğrencilere bilgi verme ve tanıtım hizmeti sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kâmil Çolak ve Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Tercihim Eskişehir platformunun tanıtım toplantısında bir araya geldi. 

Rektör Erdal: “Doğru ve güncel bilgiye Tercihim Eskişehir’le ulaşabilirsiniz”

Bir gelenek halini alan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Tercihim Eskişehir” platformu ile öğrencilerin yanında olmaya devam ettiklerini aktaran Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal geçtiğimiz senelerde yüzbinlerce öğrenciye ulaşıldığının altını çizerek şunları söyledi: “Üniversite tercihi yapacak olan sevgili öğrencilerimiz, öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Son derece zor ve heyecanlı bir dönemi geride bıraktınız. Artık elde ettiğiniz başarınızla geleceğinize yön verme ve doğru bir başlangıç için tercih yapma dönemindesiniz. Öğrencilerimiz tercih zamanında kaliteli eğitim alacakları okulların yanı sıra kaliteli bir yaşam sürecekleri şehirlere de önem veriyorlar. Bu bağlamda ülkemizin üç önemli üniversitesi ile başlattığımız “Tercihim Eskişehir” platformu ile bütün aday öğrencilere okumak istedikleri bölümlerin Eskişehir’de olduğunu, Eskişehir’in öğrencilik hayatı için en uygun şehirlerden biri olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu süreçteki en önemli husus; doğru, güncel ve nitelikli bilgiye ulaşmak. Tercihim Eskişehir ile aday öğrencilerimiz cevabını aradıkları sorulara doğru ve özenli yanıtlar bulacak. Adaylarımız, bu platform ile Eskişehir’deki üç üniversite tarafından sunulan programları tüm yönleriyle öğrenme şansı edinecek. Tanıtımların yanı sıra programların meslek nosyonlarını da öğrencilerimize aktarmaya çalışacağız. Tercihim Eskişehir platformuyla öğrencilerimiz hem Eskişehir’i tanıyacaklar hem de okumak istedikleri bölümü hocalarından, mezunlarından ve öğrencilerinden dinleyecekler. Bölümünüz ne olursa olsun tercihiniz Eskişehir olsun.”

Rektör Çolak: “Eskişehir yüksek öğretimi parlak bir gelecek vadetmektedir”

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ise Tercihim Eskişehir platformu tanıtım toplantısında şu açıklamaları yaptı: “Eskişehir’i tercih etmeyi düşünen üniversite adaylarına şehrimizde bulunan 3 seçkin üniversiteyi ve bir öğrenci şehri olarak Eskişehir’in sunduğu imkanları anlatarak geleceklerini şekillendirdikleri bu kritik süreçte onlara rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. Bir üniversite şehri olarak Eskişehir’de var olan uluslararası nitelikte yüksek eğitim ortamı ve şehrin öğrencileri tüm ihtiyaçlarını rahatça karşılama imkânı sunması Eskişehir’in tercih edilmesindeki temel etkenlerdendir. Yetkin akademik kadroları ile eğitim-öğretim ve bilimde kaliteyi yakalamış olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin oluşturduğu Eskişehir yüksek öğretimi, yarım asıdan uzun tecrübesiyle gençlerimize iyi bir üniversite eğitimi ve parlak bir gelecek vadetmektedir. Başarıları ile gurur duyduğumuz her 3 üniversitemiz, standartlarını kamu üniversite sanayi iş birliklerinin getirdiği imkanlar ve gelişen globalleşme ile desteklemektedir. Eskişehir sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif imkanları ile fark yaratarak öğrencilere üniversiteli olduklarını hissettiren bir şehirdir. Sonuç olarak Eskişehir, akademik anlamda nitelikli 3 seçkin üniversitesi ile gerçek bir üniversite şehridir. Bu nedenle iyi yetişmiş mezun ve meslek sahibi bir profesyonel olmanın yanı sıra dolu dolu bir üniversite hayatı yaşamak isteyen tüm üniversite adaylarımızı Eskişehir’e davet ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

Rektör Özcan: “3 üniversite olarak öğrencilerimiz Eskişehir’e bekliyoruz”

Sosyal ve kültürel gelişime olanak sağlayan üniversitelerin bulunduğu Eskişehir’de öğrenciler için bir çok olanak bulunduğunu vurgulayan ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan konuşmasında şunları dile getirdi: “Her yıl binlerce mezun veren Eskişehir, bu yönüyle sadece kentin ve bölgenin gelişimine değil aynı zamanda ülkemizin kalkınmasında da çok önemli bir yere sahip. ‘Neden Eskişehir’de öğrenci olmalıyım?’ sorusuna yanıt aslında kentin yapısında saklıdır. Eskişehir; ekonomisi, sosyal ve kültürel yaşamıyla metropol bir kentin tüm imkanlarına sahip olmasına karşın güvenlik ve ulaşım gibi sağlıklı bir kent yaşamı için olmazsa olmaz olarak gördüğümüz konularda küçük bir kentin konforunu sunmaktadır. Tarihin her döneminde geniş ve verimli ovaları, Anadolu’yu kesen doğal yolların birleştirdiği noktada olması nedeniyle önemli bir ekonomik değer olan Eskişehir, öğrencilerini kültürel ve sosyal aktivitelerle desteklediği gibi aynı zamanda onlara üniversite-sanayii iş birlikleri kapsamında dolu dolu bir öğrencilik hayatı ve mezuniyet sonrası istihdam olanakları da sunuyor. Ulusal ve uluslararası ölçekte çıktı üreten önemli endüstriyel yatırımlar da Eskişehir’de öğrenci olmanın ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Üç üniversite olarak öğrencilerimizi Eskişehir’e bekliyoruz. Bir bütün olarak hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.”

Rektörlerin anlatımıyla “Eskişehir’de Öğrenci Olmak” söyleşisi gerçekleştirildi

Üç üniversite rektörünün katılımıyla gerçekleştirilen Tercihim Eskişehir tanıtım toplantısının ardından rektörler “Eskişehir’de Öğrenci Olmak” başlıklı söyleşiye katıldı. Üç üniversitenin ve Eskişehir’in tanıtıldığı söyleşide rektörler bilgi, tecrübe ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Rektörlerin anlatımıyla üç üniversite ve şehre ilişkin bilgi almak isteyen aday öğrenciler, youtube.com/anadoluuniv adresinden söyleşiye erişim sağlayabilir.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@