banner208

Vali Erol Ayyıldız 26 öğrenciyi neden ödüllendirdi?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarına göre Türkiye’de yüzde 0,25’lik dilime giren Eskişehirli 26 öğrenci düzenlenen törenle Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’dan ödüllerini aldı.

EĞİTİM 06.07.2022, 15:17
Vali Erol Ayyıldız 26 öğrenciyi neden ödüllendirdi?
banner209

Vali Erol Ayyıldız 2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavda %0,25’lik dilime giren 26 öğrenciyi çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan ödül törenine Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün üst düzey yöneticileri ile öğrenci aileleri katıldı.

Türkiye genelinde uygulanan 2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava ülke genelinde 1 milyon 31 bin 799 öğrenci katıldı. Eskişehir okullarından da 9 bin 347 öğrenci sınava katılım gösterdi. Sınava 48 farklı ilden katılan 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Eskişehir'den Özel Atayurt Ortaokulu öğrencisi Arda Rüzgar Ergölen ile Özel Eskişehir Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Melis Güven soruların hepsini doğru yanıtlayarak tam puan aldı.

'ESKİŞEHİR İÇİN EĞİTİMİN BAŞKENTİ DİYORUZ'

Ödül töreni öncesinde konuşan Vali Erol Ayyıldız, “Bizleri gururlandıran ve bayram sevinci yaşatan gençlerimiz, onların anne ve babaları, başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere eğitim camiamızın çok değerli müdürleri ve neferleri sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle şahsım adına bizi bu anı yaşatan öğrencileri tebrik ediyorum. Eskişehir için eğitimin başkenti diyoruz, eğitim neyse Eskişehir’de budur diyoruz. Şimdi canlı bir örneğini yaşadığımız bu olay eğitim faaliyetlerimizin bir göstergesi ve sonucudur. Her ilin merkezine aldığı bir faaliyet vardır. Eskişehir’inde diğer güzellikleri yanında birinci önceliğimize eğitimi alıyoruz. Bunun canlı kanıtı olarak öğrencilerimiz şu anda bize bu sevinci yaşatıyorlar. Bu güzelliği Eskişehir’de idareci olarak hepimize yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi yetiştirme noktasında gecesinde gündüzünde katkı sunarak bu sonuca ulaşmamızı sağlayan anne ve babalarımıza da teşekkür ediyoruz. Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere Eğitim camiamızın yöneticileri ile tüm öğretmenlerimize ilimizde bu güzelliği yaşattıklarından dolayı da hassaten teşekkür ediyorum. Eğitimin en güzel örneklerini yaşatarak Ülkemizin ve Eskişehir’in geleceğine çok güzel emanetler bırakıyoruz. Böylece geleceğimizin daha güvenli ve daha iyi olacağını hissediyoruz. Klasik bir deyimle öğrencilerimiz yarının büyükleri ve ülkemizin yöneticileridir. İleriyi görmek iyi idareciliğin yanı sıra yetişme tarzıyla da önemlidir. Geleceği bugünden görmek önemlidir.  Bunun değişik örnekleri var ama bunun en güzel örneği eğitimdir. Geleceği eğitimde bugünde yaşatırsanız aslında geleceğe şimdiden sahip oldunuz demektir. Böylece emsallerinizle diğer ülkelerden bir adım önde olmuş olursunuz. Şu anki başarı bana bunu hissettiriyor, yani biz şimdiden geleceğe sahip olduk. Bize bu güzel anı yaşattıklarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@