banner196

banner208

Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Gençlik Merkezi tarafından “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim” atölye düzenlendi.

banner294
EĞİTİM 07.10.2022, 15:42
Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi
banner209

Düzenlenen atölye çalışmaları büyük ilgi görürken son olarak, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi” gençlerle buluştu. 

Yapılan atölyenin gençlere iletişim konusunda farklı bir pencere açtığını belirten Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, “Yaratıcı Drama Yöntemiyle Etkili İletişim Atölyesi, gençlere farklı bir deneyim yaşatan bir çalışma oldu. Bu çalışmayla kişiler arası iletişim konusunu genel bir çerçeve içinde irdelemeyi, iletişimi olumlu ve olumsuz etkileyen nedenler üzerinde durmayı hedefledik. Ayrıca sağlıklı iletişimi hızlandıran ya da engelleyen davranışlar konusunda ipuçları vermeyi ve birçok disiplinden beslenen, disiplinler arası bir öğretim yöntemi ile sanat eğitimi alanı olan yaratıcı drama yöntemiyle birleştirip uyguladık. Somut veriler elde etmeyi amaçladığımız atölyede, katılımcıların yaşam deneyimlerinden yola çıkarak rol oynama, doğaçlama vb. teknikler ile kurduğumuz çemberle paylaşarak çoğaldık” dediler. 

Atölyeye katılan gençler hayatın her anında çok önemli bir yer tutan iletişim konusunda farklı bir deneyim yaşadıklarını belirterek, Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@