banner208

Eskişehir'de dört sendikadan ortak talep: Promosyonlar iptal edilsin!

Eskişehir'de Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve TEÇ SEN, banka promosyonlarının iptali için ilçe milli eğitim müdürlüklerine dilekçe verdi...

banner294
EKONOMİ 29.08.2022, 18:04
Eskişehir'de dört sendikadan ortak talep: Promosyonlar iptal edilsin!
banner209

Türkiye'de son dönemde ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında eğitim çalışanlarının aldıkları banka promosyonları da eridi.

Eğitimciler, önceden yapılan promosyon ihalesinin iptal edilmesi ve daha iyi şartlarda yeni bir promosyon ihalesi yapılmasını talep ediyorlar. 

Bu anlamda Eskişehir'de Eğitim Sen'den Faik Alkan, Türk Eğitim Sen'den Kamuran Arıkan, Eğitim İş'ten Hüseyin Yurtman ve TEÇ SEN'den İsmail Sakarya, Odunpazarı ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine giderek promosyonların iptal edilmesi için dilekçe verdiler.

Dört sendika tarafından yapılan ortak açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bilindiği üzere eğitim çalışanları, maaşlarının yattığı bankadan 3 yıllık süre için yapılan sözleşme ile banka promosyonu adı altında ödeme almaktadır. O günün koşullarında yapılan sözleşmeler ile verilen ücretler yaşanan ekonomik kriz nedeniyle komik bir rakama dönüşmüştür. Eğitim çalışanları sözleşme yapıldığı tarihteki maaşları ile bugünkü maaşları karşılaştırıldığında aldıkları promosyon miktarının maaş ile çok orantısız olduğu ve bu konuda bir güncellemenin yapılması gerektiği aşikardır. Bu bağlamda, müdürlüğünüzün  imzalanan banka promosyon sözleşmesinin güncelleme konusunda yaptığı girişimler önemlidir. Hukuksal anlamda yapılan ve bundan sonrada yapılacak olan bütün girişimlerde, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ SEN olarak yer alabileceğimizi ve eğitim emekçilerinin yararına olacak her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyoruz. Bankaların olumsuz tavrı değişmezse, tüketimden gelen gücümüzü kullanacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@