Eskişehir'de vergi borçları yapılandırılıyor

Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarını yapılandırmaya başladı... İşte başvuru için son tarih...

EKONOMİ 05.05.2023, 11:36
Eskişehir'de vergi borçları yapılandırılıyor

Yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar, online olarak ya da Odunpazarı Belediyesi Hizmet Binasından 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. 

Odunpazarı Belediyesi, vergi ve diğer konularda borcu olan mükelleflere yapılandırma imkânı sağlıyor. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” kapsamında mükellefler, vadesi 31 Aralık 2022 tarihinden önceki borçlar ile birlikte diğer cezaları yapılandırabilecek. 

SON GÜN 31 MAYIS 

Odunpazarı Belediyesine ödenecek tutarların ilk taksiti 30 Haziran 2023 tarihine kadar, diğer taksitler ise bu tarihi takip eden aylık dönemler halinde 48 aya kadar bölünen eşit taksitler şeklinde ödenebilecek. Kanun kapsamında yapılandırılan idari para cezalarında ise yüzde 25 indirim uygulanarak ödeme kolaylığı sağlanacak. Vatandaşların, vergi ve diğer çeşitli borçları peşin ödemelerinde gecikme zammı ve vergi oranlarında yüzde 90 oranında indirim sağlanıyor. 

Yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılandırma başvurularını “https://ebelediye.odunpazari.bel.tr/e-Belediye/ ” adresinden online olarak ya da Odunpazarı Belediyesi veznelerinden yapabilecek. Yapılandırma ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 222 213 30 30 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@