Eskişehir E-Ticaret Merkezi Tanıtıldı!

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından hayata geçirilen Eskişehir E-Ticaret Merkezi projesi çevrim içi toplantıyla tanıtıldı...

EKONOMİ 21.11.2022, 15:03
Eskişehir E-Ticaret Merkezi Tanıtıldı!

E-ticaret yapmak isteyen ETO üyelerine öncülük edecek olan Eskişehir E-Ticaret Merkezi’nin çevrimiçi tanıtım toplantısı ve Gelenekselden Geleceğe Ticaret: E-Ticaret paneli ETOTV YouTube kanalında gerçekleştirildi.

Eskişehir Ticaret Odası tarafından Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteğiyle hayata geçirilen Eskişehir E-Ticaret Merkezi projesi çevrim içi toplantıyla tanıtıldı. ETOTV YouTube kanalında gerçekleştirilen çevrim içi toplantıda Eskişehir E-Ticaret Merkezi projesinden sorumlu ETO Genel Sekreter Yardımcısı Arda Genç merkezin çalışmaları ve kapsamı hakkında detaylı sunum yaptı. Eskişehir E-Ticaret Merkezi’nin çevrimiçi tanıtım toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler,  üyeler için çok önemli hale gelen e-ticaret konusunda önemli bir adım attıklarını belirterek, Eskişehir E-Ticaret Merkezi’ni üyelerin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Pandemi döneminde dünyada ticaretin durma noktasına geldiğinde e-ticaretin öneminin çok daha iyi anlaşıldığını belirten Güler, Eskişehir E-Ticaret Merkezi’nin BEBKA’nın desteğiyle üyelere e-ticaret yapabilmeleri için her türlü teknik destek ve danışmanlık hizmetinin sağladığını söyledi.

E-ticaretin önemi her geçen gün artıyor

Açılış konuşmasının ardından İKAS CEO’su Mustafa Namoğlu ve aZall.com CEO’su Emre Demir’in konuşmacı olarak katıldığı Gelenekselden Geleceğe Ticaret: E-Ticaret paneli gerçekleştirildi. Panelde konuşan İKAS CEO’su Mustafa Namoğlu, kuruluş olarak dünya üzerinde kendi e-ticaret sistemini kurmak isteyen ve e-ticaretini tek bir platformdan yönetmek isteyen KOBİ’ler için en yenilikçi çözümleri sunduklarını söyledi. İKAS’ın hem yazılım alt yapısı hem vizyonuyla yurt dışındaki 3 ofisi ve toplam 100 çalışanıyla hizmet verdiğini belirten Namoğlu, Türkiye’den çıkan en büyük yazılım şirketi olmayı amaçladıklarını kaydetti. 

E-ticarete başlamak isteyen firmalar için önerilerini paylaşan Namoğlu,  KOBİ’lerin e-ticarete başlamak için iki yolu olduğunu, firmaların ya kendi internet siteleriyle ya da küresel e-ticaret pazaryerlerinde satış yapabileceklerini söyledi.

Yeni nesile satış yapmanın yolu e-ticaretten geçiyor

Panelde konuşan aZall.com CEO’su Emre Demir ise, Eskişehir E-Ticaret Merkezi’nin e-ticaret potansiyeli olan 8 binin üzerinde firmayı kapsadığını belirterek, bu merkezin Eskişehir’deki ticaret erbapları ve e-ticaret yapmak isteyenler için çok önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. Yeni nesil tüketim alışkanlıklarının ticaret anlayışını değiştirdiğini belirten Demir, geleneksel ticaretin giderek azalacağını ve geleceğin ticaretinin internet üzerinden yapılacağını vurguladı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@