banner208

Eskişehir esnafı feryat etti: Sorunu çözün yoksa battık!

Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş esnafın sorunlarını dinlemek amacıyla sahaya çıktı... Ateş, esnafın feryat ettiğini ifade etti...

EKONOMİ 06.08.2022, 11:16
Eskişehir esnafı feryat etti: Sorunu çözün yoksa battık!
banner209

Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş esnaf ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, izlenimlerini şu ifadelerle aktardı:

'2001'DEKİ KRİZE BENZEMİYOR'

"Durum sanıldığından daha kötü, esnaf siftahsız dükkân kapatıyor, şehrin en merkezi konumundaki Esnaf Sarayı’nda gün boyu müşteri girmeden bekleyen işyeri sahipleri var. Esnaf, 'vatandaşın alım gücünü bitirdiler, aynı zamanda bizi de bitirmiş oldular, malımızı satamıyoruz, satsak da aynı fiyata yerine koyamıyoruz, bu ne 2001'deki krize ne de başka krizlere benziyor, bambaşka bir felaket var' diyerek bize feryat ediyor.

'GENÇLER BOYNU BÜKÜK AYRILIYOR'

Özellikle gelinlikçiler, konfeksiyoncular, beyaz eşyacılar çok dertli. Gençlerin evlilik hayalleri bitmiş. Gelinlik, damatlık almak, beyaz eşya almak artık hiç kolay değil. Düğün yapmak ve bir yuva kurmanın çok zor olduğunu düşünen gençler çarşıdan boynu bükük ayrılıyorlar. Esnaf, 'kendi durumumuza üzülüyoruz ama gençlerin bu durumunu görüp daha fazla üzülüyoruz' diyor ve ekliyor: 'Artık nasıl düzelecekse düzelsin yoksa artık battık"

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@