Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifinin cirosu dudak uçuklattı!

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifinin Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yaklaşık 450 milyon ciro, 18 milyon net kar... Başkan Halil Ünal'dan önemli açıklama...

EKONOMİ 28.04.2023, 13:28
Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifinin cirosu dudak uçuklattı!

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifinin 72. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kooperatif 2022 mali yılını 449 milyon 771 bin 693 lira 6 kuruş ciro ve 18 milyon 541 bin 873 lira 20 kuruş net kar ile kapattı.

'ÇİFTÇİYE VERİLEN DESTEKLER ARTTIRILMALI'

Genel kurulda konuşan Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ünal, bölge çiftçileri ile tarımın sorunları ile ilgili olarak bakanlık ve ilgili kurumlarla sürekli diyalog halinde olduklarını belirtti. Tarımın  ülke ekonomisinde yeri ve ödenime değinen Başkan Halil Ünal, çiftçiye verilen desteklerin artarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Ünal, pancar ekimi yapan çiftçilerin tarımsal girdi maliyetlerinin artması sebebiyle pancar fiyatlarının artan maliyetlere göre değerlendirilip belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi'nden yapılan detaylı bilgilendirmede ise, şu ifadelere yer verildi:

YAKLAŞIK İKİ BUÇUK KAT CİRO ARTIŞI

"Bölgemiz çiftçilerine 2022 yılında gübreden zirai alete yemden sulama malzemesine bin 558 çeşit ürün yelpazesiyle ile hizmet etmiştir. 1951 yılından günümüze bir çiftçi kuruluşu olarak çiftçimizin yanında yer alan, çiftçinin ihtiyaç duyduğu girdiyi en uygun fiyata ve zamanında tedariki ön planda tutan anlayışla,amaç daha iyiye daha güzele çiftçimizle el ele birlikte yürümektir. Hedeflerimiz arasında yer alan kaliteli ve ucuz ürünü çiftçilerimize sunmak olan Kooperatifimiz 2021 yılına göre Cirosunu yaklaşık 2,5 kat artırarak verimliliğini ve kar marjını yukarılara çekmeyi başarmıştır. Merkez ve ilçe satış mağazalarında  gübre, mekanizasyon, tohum, yem,ve zirai ilaçlarda piyasa koşullarında ve piyasının altında satışlar gerçekleşmiştir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@